Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

08 квітня, 2021 - 15:50

Загибель рятувальника з дочкою в ДТП: суд оголосив вирок

Любовь Азаренкова с портретом дочери Анастасии Азаренковой. Фото: KHARKIV Today
19-річний Дмитро Габишев проведе за ґратами 9 років.

Обвинувачений Дмитро Габишев раніше пішов на угоду з судом і повністю визнав свою провину.

У Київському районному суді Харкова оголосили вирок студенту ХНУ ім. Каразіна Дмитру Габишеву. Наприкінці жовтня минулого року він сів за кермо автомобіля нетверезим і в'їхав у авто, де їхали рятувальник Дмитро Азаренков і його 15-річна дочка Анастасія Азаренкова. Вони загинули на місці.

"Суд враховує щире покаяння і добровільну оплату матеріальних збитків. Попросив у постраждалих вибачення. Ризик небезпеки для суспільства оцінюється як високий.
Суд вважає, що потрібно призначити покарання з позбавленням управляти транспортом. Пом'якшення покарання не може бути ... Суд враховує покаяння і добровільну оплату. Азаренкова просить 89 269 гривні на витрати, пов'язані з похоронами, і моральну шкоду по 1 мільйону гривень кожному [дружині і матері, сестрі і тітці загиблих — ред.]", — зачитала суддя Яна Губська.

Суддя повідомила, що Габишев перерахував постраждалій 100 000 гривень.

1
Дмитро Габишев під час вироку. У Київському районному суді Харкова оголосили вирок студенту ХНУ імені Каразіна Дмитру Габишева. В кінці жовтня минулого року він сів за кермо автомобіля нетверезим і в'їхав в авто, де їхали рятувальник Дмитро Азарєнков і 15-річна дочка Анастасія Азаренкова. Батько і дочка загинули на місці.Фото:KHARKIV Today.

У суді була присутня дружина і мама загиблих Дмитра і Анастасії Азаренкових, Любов Азаренкова. Вона відмовилася спілкуватися з журналістами перед засіданням. З боку Габишева нікого не було: ні адвоката, ні батьків.

"Габишева визнати винним і призначити покарання у вигляді дев'яти років позбавлення волі з позбавленням управляти на три роки. У харківському слідчому ізоляторі він буде перебувати до шостого червня. Термін для Габишева буде зарахований з жовтня 2020 року", — сказала суддя.

За вироком він повинен буде виплатити ще 900 000 гривень моральної компенсації Любові Азаренковій і мільйон гривень сестрі рятувальника, Віталії Шевченко.

"Ти мразь, не дам тобі вийти раніше ні на день. Тобі буде 29 років. Ще ви щось намагаєтеся зробити. Сволота. Щоб тобі це кожен божий день снилося, щоб ти бачив її [загиблу Анастасію Азаренкову — ред.]. Я до тебе приїду. Не прощу в житті", — сказала після вироку Любов Азаренкова.

Габишев відповів: "Вибачте мене".

Адвокат постраждалої Євген Мельниченко обіцяє подавати апеляцію на вирок.

Дмитра Габишева засудили до дев'яти років позбавлення волі за ч. 3 ст. 286 Кримінального кодексу України (порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту водієм, що спричинило загибель людей).

"Сьогодні прокурор просив максимальну санкцію — десять років. Будемо вивчати на предмет апеляційної скарги. Треба вивчити судове рішення, чому суддя так вирішив. Три роки це максимальне позбавлення керування транспортним засобом. Це буде діяти після його відбування. Ніяких сумнівів у вині людини немає. Він повністю визнавав провину, знаходився в стані алкогольного сп'яніння", — пояснив прессекретар Харківської обласної прокуратури Дмитро Чубенко.

Нагадаємо, вранці 21 жовтня 2020 року на Об'їзній у районі моста в бік Олексіївки в автомобіль харківського рятувальника в'їхала Toyota Land Cruiser. В результаті аварії чоловік і його дочка загинули. За кермом позашляховика був 19-річний Дмитро Габишев. Він знаходився в нетверезому стані. На місці аварії хлопця затримали, наступного дня вручили підозру. З 23 жовтня він знаходиться під вартою без права внесення застави. Постраждалі просили для обвинуваченого максимальне покарання — десять років в'язниці. Аналогічне покарання просив і державний обвинувач. Обвинувачений був не згоден і просив суд про більш м'яке покарання.

    Простий текст

    • No HTML tags allowed.
    • Lines and paragraphs break automatically.
    • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.