Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

За час війни на мінах підірвалися 170 мешканців Харківщини

Ілюстративне фото: Сергій Козлов / KHARKIV Today
Двадцять сім людей отримали смертельні поранення.

Кількість випадків підриву на мінах може зрости навесні.

Із початку війни через вибухонебезпечні предмети у Харківській області постраждали 170 цивільних, 27 людей загинули. Про це повідомили у Харківській обласній військовій адміністрації з посиланням на Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.

"За словами лікарів, у цілому порівняно з періодом одразу після деокупації територій області зараз кількість постраждалих зменшилася. Проте з початком весняно-польових робіт і походів людей на природу випадків підривів на мінах може бути більше", — зазначили у ХОВА.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Водіїв Харківщини просять не виїжджати на узбіччя

Зокрема 56-річний мешканець міста Балаклія Юрій підірвався на міні 25 березня, коли пішов із друзями на рибалку. У нього складне ураження кісток та м'яких тканин стопи й гомілки, чоловікові ампутували стопу, йому буде потрібен протез.

"Я сам із Балаклії, а на рибалку ми поїхали за 17 кілометрів у село Щурівка. На випалених луках безліч цих "пелюсток", але вони від вогню повинні були згорати та вибухати. Проте мені не пощастило… Не побачив й наступив на березі на міну", — розповів Юрій.

Мешканців Харківщини закликають дотримуватися правил протимінної безпеки, особливо на деокупованих територіях. Чіпати підозрілі предмети та здійснювати дзвінки біля них у жодному разі не можна. Слід відійти від них щонайменше на сто метрів та зателефонувати рятувальникам або поліцейськам за номерами 101 або 102.

Як писав KHARKIV Today,  Харківська область щільно замінована. За словами начальника Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Харківській області Олександра Волобуєва, на одній ділянці неподалік Чугуєва сапери виявили 250 мін, ще на одній, у Гусарівці, підривали одну міну, як у цей час здетонували ще 30. Міжнародні волонтерські організації, які приїжджають у Харківську область, жахаються від щільності замінування регіону.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.