Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

З 1 жовтня у Харківській області будуть по-іншому видавати інсулін

Забезпеченням інсуліном буде займатися Національна служба здоров'я України.

В Україні вводиться категоризація пацієнтів, яким необхідний інсулін, розширюється доступ незахищених категорій до більш зручних форм інсуліну і посилюється контроль за випискою препаратів.

З 1 жовтня змінюється система забезпечення пацієнтів інсуліном. Тепер цим займатиметься Національна служба здоров'я України, повідомляє Харківський обласний центр громадського здоров'я з посиланням на відповідну постанову Міністерства охорони здоров'я України та Національної служби здоров'я України.

"У постанові Міністерство охорони здоров'я і Національна служба здоров'я України запропонували певні зміни у категоризації (визначенні груп) пацієнтів, які можуть отримувати інсуліни. Залежно від того, до якої групи належить пацієнт, він має право на певний вид інсуліну і форму його відпуску", — відзначили в обласному центрі громадського здоров'я.

У НСЗУ пояснили: якщо у пацієнта є алергія на людський інсулін, то він буде отримувати інсулін-аналог. Якщо у пацієнта порушений зір, що не дозволяє йому користуватися флаконом (не може зробити ін'єкцію), то він може претендувати на людський інсулін у шприц-ручці або картриджі.

До того ж, новою постановою передбачено розширення доступу вразливих категорій людей до більш зручних форм людського інсуліну та забезпечення інсуліном у картриджі або шприц-ручці пацієнтів з цукровим діабетом з функціональними порушеннями верхніх кінцівок травматичного або неврологічного характеру.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: До лікарень Харківської області приїде безкоштовний препарат для лікування орфанних захворювань

З переходом програми забезпечення інсуліном в адміністрування Національної служби здоров'я України обіцяють посилити контроль за випискою препаратів інсуліну. Стежити будуть за допомогою електронних інструментів — пацієнти отримають електронний рецепт. Рецепт виписує лікар-ендокринолог, повторний рецепт може або лікар-ендокринолог, або сімейний лікар. Тому пацієнтам необхідно укласти декларацію з сімейним лікарем.

У електронній карті пацієнта буде знаходитися план лікування, дані про стан здоров'я, результати аналізів, інформація про ліки, які він отримав за рецептом.

"Чіткі правила та достовірні електронні дані дозволять бачити реальну картину споживання препаратів інсуліну, правильно розраховувати потребу у фінансуванні і розвивати програму реімбурсації інсулінів — розширюючи доступ до необхідних ліків для різних груп пацієнтів", — пояснили в обласному центрі громадського здоров'я.

Відзначимо, програма забезпечення інсулінами фінансується за рахунок державної субвенції, однак цього не вистачає, тому місцеві бюджети займаються дофінансуванням.

Як писав KHARKIV Today, 23 вересня на сьомій сесії Харківської обласної ради восьмого скликання прийняли зміни до бюджету Харківської області, зокрема виділили 27 мільйонів гривень на інсулін.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.