Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Які мітки залишають диверсанти та що з ними робити (ФОТО)

Фото: Госспецсвязи
Мітки роблять не лише на дорогах, а й на дахах будинків, деревах, стовпах.

Зафарбовувати мітки неефективно, їх потрібно засипати землею, піском або чимось закривати.

Мітки наносять люмінесцентною або світловідбивною фарбою, повідомили в Управлінні Служби безпеки України у Харківській області.

Їх роблять на дорогах, будинках та стовпах. Мітки потрібно засипати землею, піском чи чимось закривати. Дерева обмотують стрічками, що світяться, тих, хто помітив такі, просять зривати їх і повідомляти поліцію.

Жителів багатоповерхівок просять оглянути дахи будинків, перевірити, чи немає подібних міток. Потім вхід на горище потрібно закрити на замок.

"Це може бути система сигналів, які використовує вороже військо для координації вторгнення", — пояснили у СБУ.

Потрібно визначити місце, де знаходиться мітка, повідомити поліцію за номером 102 або СБУ за номером (057) 700 34 50. При цьому потрібно назвати точне місцезнаходження: назва населеного пункту, відстань від населеного пункту чи інші топографічні орієнтири.

Також кіберполіція створила спеціальний бот для повідомлень про знайдені позначки, які окупанти залишають на дорогах. У роботу можна передавати інформацію про переміщення ворогів, їх техніку та ін.

Пропонують сфотографувати мітки через бот в Telegram, додавати геомітку і вони потраплять до єдиної бази на Google Maps. Бот — тут

Приклади міток — нижче.

Фото: Telegram/ Оперативный ВСУ
Фото: Telegram/ Оперативний ЗСУ

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Жадан та Піротехнік просять харків'ян допомогти машинами

Фото: Telegram/ Госспецсвязи
Фото: Telegram/ Держспецзв'язку

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Після обстрілу Харківський Центр крові продовжує приймати донорів

Фото: Telegram/ Госспецсвязи
Фото: Telegram/ Держспецзв'язку

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Волонтерів та воїнів чекають у Штабі оборони Харківської області

Нагадаємо, вранці 26 лютого стало відомо, що по Харкову можливі артобстріли, людей просять залишатися в укриттях. Ніч у Харкові пройшла спокійно. Російські окупанти не змогли просунутися на жодному напрямку.

Як писав KHARKIV Today, всього за дві доби російського вторгнення у регіоні постраждали 82 особи (59 цивільних, 23 військових). Загинули 11 людей (четверо військові, семеро цивільних).

Ніч із 24 на 25 лютого у Харкові була спокійна. Близько 05:00 ранку 24 лютого Росія почала наступ на Україну. Атак зазнали Київ, Харків, Одеса, Дніпро, Маріуполь, Краматорськ. Президент Володимир Зеленський оголосив на всій території України воєнний стан.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.