Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Яка ціна за гектар землі у Харківській області

Ілюстративне фото: Сергій Козлов / KHARKIV Today  
Ринок землі запрацював 1 липня.

Харківська область — на третьому місці у країні за кількістю ріллі (1 мільйон 932 тисячі гектарів).

Зараз продати гектар землі у Харківській області можна не менше ніж за 31-37 тисяч гривень. З відкриттям ринку землі у громадян України з'явилася можливість продати ділянки сільськогосподарського призначення іншим громадянам України, але не більше 100 гектарів у одні руки. Про це 15 липня повідомив радник голови Харківської обласної державної адміністрації Айни Тимчук з питань агропромислового розвитку Євген Іванов.

"До земель сільськогосподарського призначення належать сільськогосподарські угіддя, рілля, багаторічні насадження, сінник, а також несільськогосподарські угіддя, ринки, які торгують продовольчими товарами, господарськими шляхами, польові дороги і інші насадження. До 1 січня 2024 року діє обмеження — 100 гектарів у одні руки . Потім закон про ринок землі запрацює у повному обсязі. Можна буде продавати громадянину України, власнику паю земельного, ділянку вже не тільки громадянину України, а й державі, громаді або юридичній особі", — розповів Іванов.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Як у Харківській області збирають урожай озимих зернових

Закон про ринок землі ввів переважне право викупу земельної ділянки. Той, у кого є таке право, повинен обов'язково погодитися або відмовитися від покупки, якщо ділянку хочуть продати.

"Власники державних актів на довічне успадковане володіння мають переважне право у викупі такої земельної ділянки. Одним з дуже важливих моментів є те, що переважне право викупу земельної ділянки має орендар. Зараз вся земля в оренді, майже вся вона обробляється приватними компаніями, фермерами-одноосібниками, приватними особами. При вже наявному складеному договорі оренди переважне право викупу земельної ділянки має саме та людина, яка її обробляє. Нотаріус не може продати цю ділянку нікому іншому, поки людина, яка має переважне право викупу земельної ділянки, не поступиться нею, у разі , якщо він не готовий платити ринкову ціну за цю землю", — пояснив радник Айни Тимчук з питань агропромислового розвитку.

За словами Євгена Іванова, розплатитися за землю можна тільки безготівковими коштами, походження грошей перевірять. Є певна сума, менше якої землю продати не можна.

"Той, хто продає земельну ділянку, повинен попередити нотаріуса за два місяці про намір продати землю. За цей час нотаріус повинен знайти власника переважного права викупу цієї земельної ділянки, повідомити його, отримати відмову або згоду на продаж у письмовому вигляді, також прихід до нотаріуса прирівнюється до відмови або користуванні правом викупу. Замовляється нормативна грошова оцінка. Громадянин України не може продати землю нижче нормативної грошової оцінки. У Харківській області "вилка" цін за гектар відрізняється від цінності земель, району, близькості до водних ресурсів, багато факторів, вона становить від 31 до 37 тисяч гривень. Дешевше продати гектар зараз неможливо", — повідомив він.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Харківській області купили найбільше землі після відкриття ринку

З відкриттям ринку землі, нові можливості наповнити бюджет з'явилися у громад.

"Більше 30 громад з 56 у Харківській області залежать у дуже великому обсязі від сільськогосподарської галузі, від податку на обробку землі або від якихось працюючих підприємств у галузі агропромислового комплексу. Відбулася передача земель у комунальну власність з державної. Цей процес ще не завершений, передача землі триває. Зараз є така цифра — близько 36 тисяч гектарів землі вже передали громадам Харківської області, вона не зайнята. Цю землю можна виставляти на аукціони оренди, укладати договори оренди і збільшувати бюджетні надходження. Ця цифра буде збільшуватися", — розповів радник Айни Тимчук з питань агропромислового розвитку.

Євген Іванов уточнив, за прогнозом, цей процес буде швидким і ефективним.

Нагадаємо, у Харкові  запустили "гарячу" лінію з питань ринку землі.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.