Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Як зберегти захисний бар'єр шкіри взимку

 

Наша шкіра нескінченно піддається випробуванням: влітку вона знемагає від високих температур та ультрафіолету, взимку її випробовують на міцність морози та сніг, а навесні та восени не дають спокою поривчастий вітер та часті дощі. Навіть у приміщеннях не завжди можна знайти порятунок через сухе повітря та блакитне випромінювання. Адже саме шкіра — головний захисний бар'єр від зовнішнього світу, дуже тендітний, що вимагає дбайливого ставлення та догляду.

Косметичні засоби для зміцнення захисної функції шкіри можна знайти в асортименті багатьох брендів із гучною назвою. Так, La Roche-Posay пропонує цілу лінійку ліпідовідновлювальних засобів Lipikar, фахівці Eucerin розробили лосьйони для підтримки захисних властивостей шкіри різного ступеня сухості, The Ordinary — сколихнули б'юті-світ своїм зволожуючим кремом Natural Moisturizing Factors + HA, Uriage — створив захисний бар'єр, а CeraVe і зовсім побудували усю лінійку засобів для догляду на основі церамідів та їх потужних властивостей. То що це — звичайний маркетинг чи необхідна умова здорової шкіри?

1

Чому гідроліпідний бар'єр такий важливий?

Основна функція шкіри — захист організму від ряду небезпечних для нього факторів: ультрафіолету, радіації, пилу, токсинів, дуже низьких та високих температур, патогенних мікроорганізмів. Саме її невпинна робота перешкоджає різним захворюванням та ушкодженням нашого тіла.

Захисний бар'єр шкіри складається з трьох шарів: роговий шар (омертвілі клітини), гідроліпідна мантія та мікробіом (дружні мікроорганізми). Гідроліпідна мантія скріплює кератиноцити (клітини шкіри) ліпідами — вільними жирними кислотами, холестеролом та церамідами, — утворюючи найтоншу, але дуже важливу захисну плівку.

Чинники, які руйнують захисний бар'єр шкіри

Існують як внутрішні (неправильне харчування, шкідливі звички, стрес, порушення обміну речовин, збої в роботі ендокринної, статевої та нервової систем, гормональний дисбаланс, тривалий прийом ліків та інше), так і зовнішні фактори (погодні умови, екологія, сонячні промені, хімічні з'єднання, неправильний догляд за шкірою тощо), які можуть послабити або зруйнувати захисні механізми шкіри, спровокувавши сухість, подразнення, гіперчутливість.

Головні помилки повсякденного догляду, згубні для шкіри:

  • надто ретельне, "до скрипу", очищення шкіри;
  • часте відлущування;
  • використання косметичних засобів, що не поєднуються (завжди намагайтеся вибирати продукти однієї лінійки);
  • застосування засобів з агресивними компонентами (наприклад, ПАР);
  • ігнорування обов'язкових етапів догляду (наприклад, використання тоніка або нічного зволожуючого засобу);
  • однаковий догляд за шкірою у різну пору року.

Зміна сезону, як правило, передбачає перегляд звичних засобів і повсякденних процедур для шкіри. Одна з цілей зимової турботи про шкіру — зберегти її захисний бар'єр, запобігши почервонінню, лущенню та свербінню.

Як відновити та зміцнити захисні механізми шкіри?

Є кілька простих правил.

  • Дотримуйтесь збалансованого харчування. В умовах сезонної нестачі природних вітамінів порадьтеся з лікарем, якими харчовими добавками ви можете доповнити раціон. Особливий акцент на жирних кислотах.
  • Використовуйте зволожувач повітря. Цей прилад допоможе шкірі в умовах сухого повітря в опалювальний сезон або в приміщенні з працюючими кондиціонерами.
  • Шукайте джерела внутрішнього балансу. Уникайте стресу або вчіться з ним справлятися без шкоди організму.
  • Використовуйте сонцезахисний крем. Навіть якщо на вулиці мороз, власникам гіперчутливої та реактивної шкіри варто побоюватися ультрафіолету.
  • Підбирайте делікатний засіб для чутливої шкіри без сульфатів, силіконів і жорстких ПАР.
  • Продовжуйте зволожувати шкіру. Взимку шкіра втрачає вологу ще швидше, ніж улітку, тому ваші косметичні засоби повинні містити компоненти, здатні її утримувати: гіалуронова кислота, гліцерин, пантенол, еластин, сечовина. Також протягом дня у приміщеннях із сухим повітрям підтримати гідробаланс, не зіпсувавши макіяж, допоможуть місти.
  • Додайте живильні засоби. Наприклад, захисні креми густішої консистенції чи нічні маски. Звертайте увагу на такі компоненти у складі, як цераміди (природний компонент гідроліпідної мантії), антиоксиданти (нейтралізують дію вільних радикалів), ніацинамід (сприяє синтезу церамідів), сквалан і нікотинамід (зміцнюють ліпідний шар), пробіотики та пребіотики .
  • Не захоплюйтесь оліями. Занадто часте використання олій або засобів на їх основі призводить до протилежного ефекту — руйнування природних ліпідів шкіри.
  • Наносьте продукти по догляду, мінімум за півгодини до виходу на вулицю.
  • Завжди майте при собі бальзам для губ. Купуйте їх десяток і покладіть у кожну кишеню і у кожну сумку, адже дуже тонка шкіра губ незмінно страждає від вітру та морозу.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.