Як у Харкові оформити субсидію. Нові правила
11% харківських домогосподарств вже оформили субсидії на оплату комунальних послуг.
У травні в Україні набули чинності нові правила оформлення субсидій. Більшості громадян, які отримували субсидію у минулому опалювальному сезоні, немає потреби знову подавати у Центри адміністративних послуг декларації про доходи. За словами директорки департаменту соціальної політики Харківської міськради Лариси Болгової, таких у місті — 58 945 домогосподарств, це — 11,2% від усієї кількості.
Автоматично перерахували субсидії всім, крім кількох категорій:
- громадянам, які отримували допомогу в безготівковій формі;
- громадянам, які отримували субсидію за місцем проживання, а не реєстрації;
- громадяни, у яких відсутній хтось із членів сім'ї — зареєстрований, але не проживає;
- тим, хто заборгував за комуналку.
Їм доведеться звернутися у Центри адмінпослуг додатково. Є ще одна категорія субсидіантів, яким не перепризначували виплати.
"Міністерство фінансів провело верифікацію за нашими одержувачами субсидії. Перевірялися банківські вклади, які не повинні бути більше 100 тисяч, покупки товарів більше ніж на 50 тисяч, автомобілі певних категорій. Всі ці моменти можуть перешкодити отримати субсидію. Близько 1000 громадян допустили такі порушення, субсидію їм призначити не можуть", — розповіла Лариса Болгова.
Той, хто хоче субсидію, але не отримав перерахунок автоматично, може звернутися повторно. Можна особисто прийти і подати заяву з декларацією до Центру адмінпослуг або управління соцзахисту за місцем реєстрації. Для цього зараз навіть не потрібно самостійно заповнювати анкету, це зроблять співробітники Центрів. Поки що черг немає, тому що більшість харків'ян оформляють субсидії тільки на опалювальний період.
"Сім'ї, які знають, що влітку у них субсидії не буде, звертаються пізніше, у жовтні-листопаді, тому що влітку опалення немає, платежі невеликі і може не бути достатньої різниці між доходами та витратами на комуналку, щоб претендувати на субсидію. Листопад у нас дуже насичений, буває, що скорочуємо час перерви на обід і залишаємося після 17 годин", — розповіла KHARKIV Today співробітниця Центру адмінпослуг у Київському районі Аліна Тарануха.
Можна заповнити декларацію самостійно, через портал "Дія" та на сайтіе Мінсоцполітики, там же є і зразок заповнення. Потім співробітники управлінь соцзахисту самі пошлють запити до фіскальної служби, Пенсійного фонду, комунальні служби та реєстри територіальних громад, щоб дізнатися про претендента на субсидію всю таємницю. Зазвичай рішення про надання субсидії або відмова приймаються у 10-денний термін.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Хто з жителів Харківської області не отримає субсидію восени
Ще один варіант: роздрукувати заповнену декларацію і надіслати поштою до управління праці та соцзахисту за місцем реєстрації.
Житлова субсидія з травня 2021 року буде надаватися громадянам лише переказом на рахунок в "Ощадбанку", тому тим, у кого такого рахунку немає, необхідно його відкрити. Можна оформити і доставку через "Укрпошту", але тільки інвалідам 1-ї групи, людям старше 80 років і тим, хто за висновком медкомісії не здатний до самообслуговування.