Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Мешканці Харківщини отримають субсидії на закупівлю дров

Фото: Сергій Козлов / KHARKIV Today
Допомога на придбання деревини складе 16,2 тисячі гривень.

Уряд ухвалив постанову про надання субсидій, нині розробляється механізм нарахувань.

В області близько 40 тисяч приватних домогосподарств потребують допомоги з придбанням твердого палива.

"Близько 6,4 тисячі домогосподарств уже забезпечили деревиною органи місцевої влади, ще 16 тисячам тверде паливо надали міжнародні партнери. Крім цього, Кабінет Міністрів України ухвалив постанову щодо виділення жителям регіону субсидій у розмірі 16,2 тисячі гривень на закупівлю деревини. Нарахування буде здійснюватися органами пенсійного фонду. Нині розробляється відповідний механізм. Тим часом ми продовжуємо працювати як із міжнародними партнерами, так і органами місцевої влади, щоб на 100% забезпечити наших людей паливною деревиною", — розповів начальник ХОВА Олег Синєгубов.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кому в Харківській області безкоштовно дадуть дрова

Без газу та під обстрілами житимуть взимку мешканці Вовчанська. Нині у прикордонному місті проживає 3,5 тисячі людей. Опалювати їх будинки планується за допомогою електрики. 

"Торік там були значно посилені електромережі і електропроводка. Досвід показав, що такий спосіб опалення наразі є оптимальним", — сказав Олег Синєгубов. 

На території громади також встановлені твердопаливні котельні, але використовувати їх поки що недоцільно.

"Ситуація не змінилася, там є модульні твердопаливні котельні. Проте, задля безпеки, їх не можна запускати, це одразу може призвести до ударів РФ. Ми не можемо фізично відновити там газопостачання, оскільки маємо проводити магістральний газопровід. Це відповідальність "Нафтогазу України". Ми це питання вже порушували неодноразово", — розповів Синєгубов.

Як писав KHARKIV Today, Червоний Хрест обіцяє допомогти дровами жителям Харківської області. Допомогу нададуть мешканцям п'яти громад.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.