Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Як працюють "Пункти незламності" у Харкові

Журналісти завітали до шкіл №№107, 123 та 139 та двох пунктів ДСНС на Салтівці.

Салтівка — найбільший спальний район не тільки у Харкові, а й в Україні, якщо вірити Вікіпедії. Тут до початку широкомасштабної агресії Росії жили біля 400 тисяч людей. Скільки мешканців залишилося через дев'ять місяців війни, невідомо. Шкіл, у якіх розмістили зараз "пункти незламності", небагато — не більше десятка.

Час для візиту у 107 та 139-ту школи видався влучним: вимкнули світло у декількох мікрорайонах. У 107-й школі на "Пісках", що неподалік від двох станцій метро — "Студентська" та "Героїв праці" — людей  незатишного вечора останнього дня осені мало: три жінки та дівчинка років 8-9. Жінки заряджають телефони, дівчинка в очікуванні мами складає пазли. Всі вже не перший раз тут користуються можливістю поповнити пристрої, поки в оселях немає світла.

Якщо закортить, можна вгамувати спрагу водою, хоча в таку погоду краще попити гарячого чаю чи кави та ще й з печивом - все це пропонують у "пункті незламності" школи. Для дітей — іграшки, настільні ігри та книжки. Про всякий випадок є міні-медпункт. 

Поки ми спілкувалися з відвідувачами, підвезли їжу, роздавати яку міська влада пообіцяла з 1 грудня.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Суп і смажена курка. Чим годують у пунктах видачі їжі в Харкові

Далі їдемо в район між вулицями Тракторобудівників, Гвардійців Широнінців, Валентинівською та Героїв праці подивитись, як справи із обігрівом у 139-й школі. Знайти дорогу майже у суцільній темряві у глибині мікрорайону складно. Тутешній "пункт незламності", розташований у спортзалі, виглядає якимось взірцево-показовим: акуратно застелені розкладачки, лавки із складеними ковдрами, столи з вишикуваними паперовими стаканчиками та електричними і звичайними чайниками, два величезних баки з питною водою, аж три буржуйки, окремий чималенький дитячий куточок... Але жодного відвідувача. За словами гардеробниці Наталії, за три дні роботи цього пункту на їхній вогник поки ніхто не зазирнув. Але, запевняє жінка, готові прийняти відвідувачів у будь-який час.

На завершення дня відвідуємо пункти обігріву від рятувальників. Один у наметі при частині ДСНС, інший — в одному з найбільш постраждалих районів на Північній Салтівці, серед розбитих вщент та покинутих будинків. Там також немає відвідувачів, але чергові кажуть, мовляв, заходять час від часу місцеві, хоча небагато — до десяти на день, більше поліцейські та будівельники.

У палатці
Фото: Сергій Козлов/KHARKIV Today
Палатка
Фото: Сергій Козлов/KHARKIV Today

Першого грудня у 123-й школі, вона, як і 107-а, неподалік біля двох станцій метро на Салтівці, але по інший бік вулиці Академіка Павлова, можна зігрітися чаєм чи розчинною кавою, перекусити печивом. На четверту годину вечора тимчасовий притулок тут знайшли троє людей, вчора було двоє, позавчора перша четвірка. Прізвища відвідувачів у всіх "пунктах незламності" заносять у спеціальний журнал, де фіксують час відвідування та причину: підзарядила людина телефон чи випила кави. 

Загалом у Харкові, як стверждують у міськраді, "пункти незламності" працюють на базі 59 шкіл та двох дитсадочків. Дізнатися їхні адреси, як і пунктів обігріву, можна на державному порталі nezlamnist.gov.ua чи за посиланням. Адреси, де з 11 ранку до 14 години дня безкоштовно видають гарячу їжу, можна на тут.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.