Як жителям Харківської області знайти "пункт незламності" у Дії
У Харківській області підготовлені 936 "пунктів незламності".
Наразі вже розгорнуті 912 "пунктів незламності", ще 24 знаходяться у резерві. Такі пункти розгорнули військові адміністрації, органи місцевого самоврядування, підрозділи Головного управління Держслужби України у Харківській області. Також їх можна знайти на залізничних вокзалах і об'єктах бізнесу. Жителі регіону можуть знайти "пункти незламності" у "Дії", однак інформацію про деякі можна дізнатися лише в органів місцевого самоврядування.
"З 20 жовтня громадяни можуть отримати інформацію про місце розташування та режим роботи "пунктів незламності" у мобільному застосунку "Дія". Проте з міркувань безпеки не всі пункти на території області висвітлені на інтерактивній мапі, їх адреси та розташування можна також дізнатися в органах місцевого самоврядування", — пояснили у департаменті цивільного захисту Харківської обласної військової адміністрації.
Жителі регіону зможуть у "пунктах незламності" погрітися, зарядити гаджети та під'єднатися до інтернету. При відключенні електрики або припиненні теплопостачання більше ніж на три години усі "пункти незламності" будуть працювати цілодобово.
За інформацією ХОВА, з початку роботи "пункти незламності" відвідали більше ніж 178 000 людей. Лише у жовтні цього до них прийшли майже 4000 людей.
Для того, щоб знайти "пункти незламності" у "Дії", потрібно відкрити застосунок, зайти у послуги й обрати розділ — "Мапа "пунктів незламності". Далі із переліку обирається область. Наприклад, у Харкові зараз мапа показує наявність 418 "пунктів незламності". Потрібно натиснути на значок жовтої блискавки, й там відобразиться адреса пункту та графік його роботи.
Можна застосувати фільтри — наявність генератора, інтернету, мобільного зв'язку, зарядник для телефонів, води, обігріву, аптечки та пандусу. "Дія" допоможе знайти найближчий пункт та прокласти до нього маршрут. Мапа пунктів завантажується у гаджет, користуватися нею можна навіть без доступу до зв'язку або інтернету.
Якщо надати мапі доступ до своєї геолокації, то застосунок покаже пункти у радіусі 1,5 кілометра від вас. Проте мапою можна користуватися й без надання геолокації.
Як писав KHARKIV Today, харків'яни можуть дізнатися інформацію про найближче укриття у чат-боті "Харків — твій дім", де запрацювала нова функція. Із чат-ботом потрібно поділитися геолокацією.