Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

01 березня, 2021 - 13:52

Як харків'яни можуть записатися на вакцинацію від коронавірусу

Иллюстративное фото: ХОГА
В Україні стартував запис на вакцинацію.

Поки можна записатися тільки до листа очікування вакцинації від COVID-19. Коли настане відповідний етап вакцинації, потрібно буде заново записуватися безпосередньо до черги на щеплення.

1 березня на порталі "Дія" запустили лист очікування вакцинації від коронавірусу. Про це повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

"Це високоякісний онлайн-продукт, де кожен українець може записатися до списку очікування. Коли, згідно дорожньої карти з вакцинації, настане відповідний етап, громадянам, які будуть в електронній черзі, запропонують записатися до пункту щеплень, вибравши конкретну дату і час візиту", — пояснив Федоров.

Також записатися можна за допомогою контакт-центру з протидії коронавірусу за номером телефону — 0 800 60 20 19.

KHARKIV Today додзвонився до контакт-центру з протидії COVID-19 щодо вакцинації. Час очікування склав близько шести хвилин. Оператор попросив назвати прізвище, ім'я, по батькові, дату народження, паспортні дані (ідентифікаційний код або паспорт), а також контактні дані: адресу електронної пошти, номер телефону.

Також у охочих записатися на вакцинацію запитають про місце роботи, це потрібно для того, щоб дізнатися, чи перебуваєте ви в першочерговій групі (групи ризику: лікарі, військові). У контакт-центрі пообіцяли оповістити, коли настане відповідний етап для вакцинації. Тоді записуватися безпосередньо до черги доведеться заново.

У Міністерстві цифрової трансформації обіцяють, що онлайн-черга на вакцинацію від коронавірусу спростить процес реєстрації, мінімізує контакти і черги, дозволить моніторити систему записів для ефективної організації процесу, буде мати антикорупційний ефект.

Щоб записатися на вакцинацію за допомогою "Дії", потрібно перейти за  посиланням (потрібно зареєструватися або авторизуватися). Потім вказується сфера діяльності і населений пункт, в якому вам зручно вакцинуватися.

У "Дії" нагадали, що співробітникам закладів охорони здоров'я, освіти, соціальної сфери, інтернатів, будинків для літніх людей  та інших спеціалізованих закладів, військовослужбовцям та співробітникам структур державної безпеки не потрібно записуватися. Роботодавець повинен сам внести їх до списків і повідомити про дату щеплення.

"Запис до листа очікування не є записом до лікаря", — відзначили на порталі "Дія".

Заповнену заяву потрібно відправити. Після підтвердження запису потрібно стежити за оповіщенням. У "Дії" обіцяють повідомити, коли з'явиться запис на щеплення.

Коли підійде черга, тим, хто  очікують в електронній черзі, запропонують записатися до пункту щеплень, вибравши конкретну дату і час візиту.

Як писав KHARKIV Today, 25 лютого в Харкові стартувала вакцинація індійською вакциною Oxford / AstraZeneca (Covishield) від коронавірусу. Першою щеплення зробила виконуюча обов'язки завідувача четвертим лікувально-діагностичним відділенням Харківської обласної інфекційної лікарні. Всього протягом дня вакцинували двадцатеро медиків — десятеро співробітників Харківської обласної клінічної інфекційної лікарні і десятеро медиків "швидкої" допомоги. Наступного дня вакцинувати почали військових медиків.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.