Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

"Я не знаю школу у Харкові, де є захисна споруда, що відповідає нормам" — Олег Синєгубов

Ілюстративне фото: Сергій Козлов/KHARKIV Today
Готовність кожної школи має перевіряти ДСНС. Цю перевірку може "замовити"директор.

На території міста є школи з захисними спорудами, але таких, що відповідають нормам ДБН, немає.

Після рішення Ради безпеки, яка минулого тижня скасувала рішення про заборону на офлайн-навчання у Харківській області, керівники районних управлінь освіти і директори шкіл мають почати готувати укриття. Рішення - це саме сигнал для влади про те, що треба починати готуватися. Паралельно громади мають подумати, який формат навчання обрати з 1 вересня: онлайн, офлайн чи змішаний. У Чугуївській громаді, наприклад, уже визнали, що укриття у школах не готові і не планують повертати дітей за парти.

У Харківській області у школах є лише кілька укриттів, що повністю відповідають нормам ДБН. Очільник ХОВА Олег Синєгубов наводить кілька позитивних прикладів: ліцей "Обдарованість" (обласного підпорядкування, але на території Харкова) і Пісочинський ліцей. У Харкові похвалитися нічим: усі укриття у школах не відповідають нормам. Ті підвали, які є в наявності, кваліфікуються скоріше як протирадіаційні укриття, а от від ракет С-300 вони не врятують. Для цього доведеться будувати нові укриття. Але це займе не один рік.

"Поправте мене, але я не знаю школу у Харкові, де є саме захисна споруда, що відповідає нормам", — сказав очільник ХОВА Олег Синєгубов.

Усі підвали, які до початку повномасштабної війни були готові начебто як укриття у школах, зараз мають пройти нову атестацію ДСНС. Самостійно співробітники не можуть їх перевіряти: під час воєнного стану діє мораторій на планові перевірки. Але навряд чи якась із них зможе отримати "зелене світло", адже перекриття у наших школах не витримують прильоту ракет С-300.

"Можуть бути тільки оперативні перевірки. Рекомендую усім директорам шкіл зробити по всіх такі перевірки", — говорить т. в. о. начальника ГУ ДСНС Харківщини Сергій Чабань.

Із 120 укриттів, які перевіряли співробітники ДСНС, тільки 82 визнані придатними, причому у Харкові їх менше десяти. І це не тільки школи, а скоріше заклади вищої освіти. У ДСНС наводять такі цифри щодо готовності укриттів: по 2 споруди — у Шевченківському і Салтівському районах, по одній — у Слобідському, Новобаварському, Основянському. 

Адже саме директори шкіл несуть відповідальність за дітей і будуть приймати рішення, чи виводити дітей на навчання.

Олег Синєгубов говорить, що Рада оборони й приняла таке рішення саме для того, аби у школах почалися зміни з усвідомлення відповідальності. Воно не означає, що усі мають швидко зорганізувати навчання офлайн.

Як писав KHARKIV Today, 7 липня Рада оборони Харкова прийняла рішення щодо скасування заборони на офлайн-навчання в усіх навчальних закладах Харкова та області. 

"Скасовуємо обмеження щодо обов`язкового офлайн-навчання на території області у всіх закладах освіти", - сказав Олег Синєгубов.

Чи означає це, що всі повернуться до навчання офлайн? Зовсім ні. Бо рішення щодо форми навчання приймає окремо кожен керівник дитячого садочка, школи або університету. Рішення Ради оборони - це по суті скасування заборони на офлайн-навчання.

"Далі  керівники навчальних закладів будуть приймати рішення щодо форми навчання: онлайн, або офлайн, або змішана форма навчання", - сказав Синєгубов.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.