Висновок ВЛК дійсний протягом року, після цього можуть викликати на повторний медогляд
Під час війни висновок військово-лікарської комісії про придатність або непридатність до військової служби дійсний один рік.
Тому військовозобов'язаних, які проходили ВЛК рік тому, можуть викликати на повторний медогляд. Самостійно йти на медогляд не потрібно — якщо такий знадобиться, то терцентри комплектування надішлють відповідний виклик. Про це повідомив начальник Відділу військового обліку Харківського обласного центру комплектування та соцпідтримки Любомир Хомицький.
"Тобто, немає обов'язку громадянину самому думати про те, що він зобов'язаний це проходити. Виклик на проходження військової комісії та її проходження здійснюється через відповідні центри комплектувань. Виклик на військово-лікарську комісію здійснюється, як правило, через направлення відповідних повісток з метою виклику. Це термін дії. Тобто не стільки раз на рік, скільки ми кажемо, що термін дії цього рішення під час воєнного стану становить рік. Тобто РТЦК і СП набуває права за необхідності переглядати ці, видані раніше, рішення, щоб мати можливість скорегувати ті чи інші завдання щодо призову", — пояснив Хомицький Суспільному.
Люди з інвалідністю призову не підлягають. Якщо у військовозобов'язаного є відповідне право на відстрочку, то на походження військово-лікарської комісії його не направлять.
"Ми, районні ТЦК, і статус особи з інвалідністю ніяк не пов'язані. Статус особи з інвалідністю розглядається і видається відповідним компетентним органом, який призначений це все робити. Тому ми до цього питання, скажімо так, відношення взагалі не маємо. Яким чином це впливає на подальше рішення? Знову ж таки, особа з інвалідністю у нас не підлягає призову відповідно до статті 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію". Тому такі особи, якщо мають право на відстрочку, вони не направляються на військово-лікарську комісію, якщо інше не визначено якимись окремими, наприклад, моментами, пов'язаними з тим, що статус цей скасовано і так далі", — сказав Хомицький.
Як писав KHARKIV Today, на сьогодні військово-облікові дані оновили близько 70% військовозобов'язаних у Харкові та області. Зробити це можна було у військкоматі, центрах надання адмінпослуг та додатку "Резерв+". Більшість скористалися "Резерв+".