Близько 70% військовозобов'язаних на Харківщині оновили дані
Більшість оновила інформацію у додатку "Резерв+".
На сьогодні військово-облікові дані оновили близько 70% військовозобов'язаних у Харкові та області. Зробити це можна було у військкоматі, центрах надання адмінпослуг та додатку "Резерв+". За інформацією начальника Відділу військового обліку Харківського обласного терцентру комплектування та соцпідтримки Любомира Хомицького, більшість скористалися "Резерв+".
"Я вважаю, що це чудовий результат. Закон передбачав три способи це зробити: з'явитися до територіального центру комплектування, сходити в центр надання адміністративних послуг або оновити дані через застосунок "Резерв+". Основна частка тих, хто оновив дані, користувалися застосунком "Резерв+". Прибуття до ТЦК і до ЦНАПів були приблизно на одному рівні", — розповів Хомицький в ефірі "Українського радіо".
Ті, хто ще не оновив дані, можуть це зробити зараз. Проте законом було встановлено строк у 60 днів, за який військовозобов'язані мали встигнути оновити інформацію. За порушення вимоги закону передбачена адміністративна відповідальність. За словами Хомицького, лише за тиждень із 5 по 11 серпня за несвоєчасне оновлення військово-облікових даних у Харківській області оштрафували 140 людей.
Надавати військово-обліковий документ мають, зокрема, військовозобов'язані абітурієнти при вступі до вищих закладів освіти. У разі якщо абітурієнт переїжджає до іншого населеного пункту від нього не вимагатимуть звернення до районного військкомату.
"Такої вимоги у нас немає. Так, є правила військового обліку, які вимагають перебувати на військовому обліку там, де зареєстровано, задекларовано місце проживання в територіальних центрах. Тобто, якщо людина буде декларувати своє місце перебування, наприклад, як внутрішньо переміщення особа на іншій території, то тоді так, виникає обов'язок звернутись до районного ТЦК за місцем реєстрації і стати на військовий облік. Інші питання, пов'язані з влаштуванням на роботу, навчанням, передбачають виключно ведення військового обліку безпосередньо керівниками відповідних навчальних закладів, підприємств, установ, організацій", — пояснив Хомицький.
Абітурієнтки, які хочуть здобувати медичну або фармацевтичну освіту, зараз не повинні ставати на військовий облік. Зробити це вони мають уже після отримання дипломів.
Як писав KHARKIV Today, при оновленні даних військовозобов'язаним не потрібно проходити військово-лікарську комісію. Штрафів за оновлення без проходження ВЛК не буде.