Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

ВООЗ оголосила про закінчення пандемії коронавірусу

Коронавірус тепер не вважається глобальною надзвичайною ситуацією.

Загроза здоров'ю через коронавірус залишається.

У четвер 4 травня Комітет з надзвичайних ситуацій Всесвітньої організації охорони здоров'я рекомендував генеральному директору ВООЗ Тедросу Адханому Гебреїсусу оголосили про припинення надзвичайної ситуації у сфері охорони здоров'я, що має міжнародне значення. Мова йшла про скасування статусу пандемії COVID-19 як глобальної надзвичайної ситуації. Гендиректор пораду прийняв. Про це повідомили 5 травня у Twitter Всесвітньої організації охорони здоров'я.

"З великою надією я оголошую кінець COVID-19 як глобальної надзвичайної ситуації в галузі охорони здоров'я. Однак це не означає, що COVID-19 більше не становить глобальної загрози здоров'ю. Минулого тижня COVID-19 забирав життя кожні три хвилини — і це лише ті смерті, про які ми знаємо", — сказав Тедрос Адханом Гебреїсус.

надзвичайний стан у сфері охорони здоров'я, який викликає міжнародне занепокоєння через глобальний спалах коронавірусу, оголосили 30 січня 2020 року. Він вважається найвищим рівнем тривоги за міжнародним правом. За даними ВООЗ, за три роки у світі офіційно зареєстровані майже сім мільйонів смертей від наслідків коронавірусу, однак їх набагато більше.

"ВООЗ повідомила про майже сім мільйонів смертей, але ми знаємо, що їхня кількість у кілька разів більша — щонайменше 20 мільйонів", — зазначив Гебреїсус.

За словами гендиректора ВООЗ, уже понад рік пандемія має тенденцію до послаблення, імунітет населення зростає. Це пов'язано з імунізацією, а також тим, що жителі вже перехворіли. Смертність також знижується. Більшість країн повернулися до звичного життя. Попри це, коронавірус залишається й мутує. Тому ризик нових спалахів є.

ко

Як писав KHARKIV Today, в Україні зафіксували перший випадок коронавірусу COVID-19 3 березня 2020 року. Хворобу виявили у чоловіка з Чернівців, який мандрував із дружиною Італією.

Перша смерть від коронавірусу в Україні була на Житомирщині. 13 березня 2020 року померла 71-річна жінка з Житомирської області, яку 12 березня ушпиталили із підтвердженим коронавірусом COVID-19.

У Харкові перший випадок коронавірусу підтвердили 28 березня. Його діагностували у людини віком молодше 30 років, яка на той час нещодавно повернулася з Франції.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.