Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Скільки жителів Харківської області померли від коронавірусу за час пандемії

Жителі регіону продовжують помирати від COVID-19.

Жителів Харківщини закликають не відмовлятися від вакцинації, оскільки коронавірус не зник.

За весь час пандемії у Харківській області на коронавірус захворіли понад 300 000 людей або 12,5% від довоєнної кількості населення регіону. Понад 7000 жителів померли від ускладнень після хвороби. Про це повідомив директор департаменту охорони здоров'я Харківської обласної військової адміністрації Максим Хаустов.

"Зараз можна уже сказати, що лабораторно підтверджених, тобто офіційно зареєстрованих випадків на Харківщині, було 323 502. Це приблизно 12,5% (я беру за довоєнні часи статистику мешканці області). Тобто приблизно 12,5% людей, які офіційно перехворіли на COVID. На жаль, з них за ці 2,5 роки ми маємо 7404 летальних випадки. Це ті люди, які офіційно померли від COVID", — розповів Максим Хаустов.

На сьогодні у Харківській області зроблено понад 1,2 мільйона щеплень першою дозою вакцини від коронавірусу, понад 1,1 мільйона — другою, понад 8000 — додатковою. Ще 75 000 доз використані для бустерної вакцинації. Загалом із початку пандемії у регіоні провели понад 3,1 мільйона щеплень.

Попри те, що коронавірус уже не вважається глобальною надзвичайною ситуацією, він продовжує поширюватися. За останній тиждень найбільше людей померло через ускладнення від коронавірусу саме на Харківщині. Тому мешканців просять не забувати про небезпеку хвороби.

"На даний час, коли карантин відмінений, я нагадую, що COVID нікуди не зник. За останній тиждень, по статистиці, яку надає МОЗ, в Україні від COVID померло 19 людей. Що дуже прикро, у Харківській області за цей тиждень померло чотири особи, це найвищий показник по всім областям. Хоча вакцинація від COVID перейшла у рекомендований характер, наполягаю, щоб люди вакцинувалися від COVID, — сказав Хаустов. — Але нагадую, в залежності від ситуації хвиля COVID може повернутися. Тому перш за все — це вакцинація і масковий режим у містах скупчення".

За словами Хаустова, наразі на Харківщині достатньо препаратів для лікування коронавірусу. Основним медзакладом, де лікують пацієнтів із коронавірусом, є Харківська обласна клінічна інфекційна лікарня. Усього на Харківщині розгорнуто 1751 ліжко для дорослих пацієнтів із COVID-19, у тому числі 1418 — з потоковим киснем, та 300 ліжок для дітей (із них із потоковим киснем — 286).

Як писав KHARKIV Today, 4 травня Комітет з надзвичайних ситуацій Всесвітньої організації охорони здоров'я рекомендував генеральному директору ВООЗ Тедросу Адханому Гебреїсусу оголосили про припинення надзвичайної ситуації у сфері охорони здоров'я, що має міжнародне значення. Мова йшла про скасування статусу пандемії COVID-19 як глобальної надзвичайної ситуації. Гендиректор пораду прийняв. Коронавірус тепер не вважається глобальною надзвичайною ситуацією, однак загроза здоров'ю через коронавірус залишається. В Україні скасували карантин 1 липня.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.