Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

"Вони допомагали нам, тепер ми — їм". Що буде з "Новою поштою" у Харківській області

Фото: Сергій Козлов/KHARKIV Today
Десятки харків'ян прийшли допомагати розбирати завали на терміналі.

Ракетний удар по терміналу "Нової пошти" в Коротичі майже не вплинув на роботу компанії. Співробітники поштової служби обіцяють перепакувати і відправити адресатам майже три тисячі посилок, що вціліли у зруйнованій будівлі, а відділення відновити за кілька місяців.

Терористична атака на термінал "Нової пошти" у передмісті Харкова вразила Україну. Загинуло відразу шестеро людей — це найбільша одномоментна втрата поштової служби за час великої війни. Ще 17 чоловік були поранені. "Нова пошта" отримала підтримку підтримку від харків'ян: люди пропонували зібрати гроші для постраждалих, а волонтери приїхали прибирати у зруйнованому приміщенні.

2700 посилок з-під завалів

Із терміналу в Коротичі видно небо — частина великої споруди лишилася зовсім без даху. Пощастило, що сьогодні сонячний день — кажуть волонтери, що приїхали на допомогу "Новій пошті". Найнебезпечніші конструкції ще в неділю розібрали рятувальники, але залишилися гори цегли, обгорілих металоконструкцій та посилки, що лежали під попелом і уламками.

Керівник благодійної організації "Добробат" Павло Філіппенко 22 жовтня звернувся до колег-волонтерів із пропозицією підтримати "Нову пошту" та допомогти з прибиранням на терміналі. Відгукнулися понад 60 чоловік, і вже в понеділок уранці добровольці разом із працівниками пошти вивозили каміння та метал.

"Роботи дуже багато. Тут і трактори працюють, ми вантажимо на машину, вони під'їжджають одна за одною. Це була наша власна ініціатива. "Нова пошта" багато зробила для нас як для волонтерів, вони багато вантажів доставляють безкоштовно. Вони допомагали нам, тому тепер ми повинні допомогти їм", — розповів керівник "Добробату" KHARKIV Today.

добробат
Добробатівці розбирають завали. Фото: Сергій Козлов/KHARKIV Today

У той же час в іншому приміщенні терміналу сортували вцілілі посилки. Через ракетний удар частина з них не буде доставлена — ще не порахували точно, скільки, але йдеться про сотні одиниць. На "Новій пошті" пообіцяли компенсувати їхню вартість відправникам або отримувачам.  

"На одну добу була затримана доставка. Посилки, що вціліли, відсортовують, 2700 посилок ми перепакуємо та доставимо навіть з цього зруйнованого терміналу", — розповів під час брифінгу у Харкові співвласник компанії "Нова пошта" В'ячеслав Климов.

Голова Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов заявив, що термінал у Коротичі можна вважати зруйнованим. Але співвласники поштового бізнесу налаштовані оптимістичніше і планують відбудову. 

"Термінал почне відновлюватись буквально через день після того, як ми розберемося з посилками і доставимо ті посилки, що там були", — пообіцяв Климов.

Міні-бомбосховища в терміналі

Втрати компанії "Нова пошта" у результаті російських обстрілів сягають майже мільярда. Росіяни чотири рази прицільно обстрілювали саме великі термінали підприємства: вперше це сталося в Харкові 22 квітня минулого року, тоді бомбу на склад спустили на парашуті, загинув водій вантажівки, шестеро людей отримали поранення.

Також були влучання у термінали в Полтаві, Миколаєві та Дніпрі — у цьому місці загинув співробітник компанії. Крім того, від обстрілів постраждали близько 100 відділень "Нової пошти".

термінал
Так виглядає термінал зсередини. Фото: Сергій Козлов/KHARKIV Today

Атака 21 жовтня була найбільш вражаючою, бо забрала життя відразу шістьох людей, молодих чоловіків віком від 21 до 31 років. У одного з них, 30-річного Дмитра Герасічкіна, два тижні тому народилася дитина. Компанія взяла на себе видатки з організації поховань, діти загиблих отримуватимуть щомісячно 10 тисяч гривень, а також грант на навчання у розмірі 12 500 доларів. 

Шансів врятуватися у чоловіків не було, хоч біля виходу з терміналу є бомбосховище.

"Наші поранені сказали, що приблизно 15 секунд пройшло від повідомлення про повітряну тривогу до вибуху, у них не було жодних шансів добігти до укриття", — каже В'ячеслав Климов.

На "Новій пошті" вирішили, що віднині будуть інакше будувати укриття на великих терміналах.

"Ми будемо будувати міні-бомбосховища всередині терміналу, щоб працівникам не треба було далеко бігти. У Харкові приліт відбувається за 30-40 секунд, за цей час люди повинні сховатися", — розповів співвласник компанії Володимир Поперешнюк. 

У "Новій пошті" мають надію відновити термінал в Коротичі за кілька місяців. 

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.