Водосховище, з якого бере воду Харків та область, критично обміліло
Востаннє водосховище, яке забезпечує водою 400 000 жителів Харківщини, наповнювали у 2020 році.
Відтоді Київ не виділяв гроші на водообмін, тому рівень води упав до критичного. Фінансувати ці роботи з місцевих бюджетів не можна: сховище перебуває на балансі держави.
"Рівень води у Краснопавлівському водосховищі постійно знижується, на сьогодні він досягає критичного рівня – позначки 106,6 м за балтійською системою, що становить загрозу забезпеченню водою населення... Міндовкіллю та Держагентству водних ресурсів було доручено вжити заходів із забезпечення фінансування у 2024-2025 рр. проведення водообміну. За розрахунками агентства, необхідно виділити 120 млн 838 тис. грн", - повідомляв у листопаді начальник Лозівської районної військової адміністрації Володимир Ромах, пише "Укрінформ".
Учора на засіданні Державної КТЕБ та НС нарешті ухвалили рішення про виділення державних коштів на водообмін. Тепер Краснопавлівське водосховище зможуть наповнити водою з Дніпра.
"Передбачено фінансування державної цільової програми комплексного водозабезпечення територій, які зазнали впливу воєнних дій. Саме для наповнення на 42.1 млн куб Краснопавлівського водосховища на 2025 передбачається 149,4 мільйона гривень. Задля дотримання усіх вимог бюджетного законодавства, пропонується визначити головним розпорядником коштів Харківську ОВА. Це дасть змогу укласти договір з Держводагентством для наповнення водосховища і повномірного забезпечення жителів Харкова та окремих населених пунктів області водою", - повідомив заступник міністра розвитку громад та територій Костянтин Ковальчук.
Водосховище забезпечує водою близько 20% жителів Харкова та населені пунктів області (Лозова, Пісочин, Високий, Солоницівка) та перебуває на балансі Управління каналу Дніпро – Донбас Держводагентства України, є наливним і без подачі води по каналу Дніпро – Донбас самостійно, за рахунок природного стоку, накопичити ресурс не може.
За регламентом, водосховище мають наповнювати двічі на рік: навесні та восени, але вже багато років регламент порушують. Весь цикл робіт займає 42 дні. Востаннє водообмін був восени 2020-го.