Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Прокачування водосховища у Харківській області завершили

Фото: КП "Харьковводоканал"
Прокачування води провели за 11 днів.

Краснопавлівське водосховище поповнили 14 мільйонами кубометрів води з Дніпра.

По каналу Дніпро — Донбас завершили прокачування води з річки Дніпро до Краснопавлівського водосховища (Лозівський район Харківської області). Про це повідомили у комунальному підприємстві "Харківводоканал" із посиланням на директора Комплексу водопідготовки "Дніпро" КП "Харківводоканал" Максима Панченка.

"Завершилося прокачування дніпровської води в обсязі 14 мільйонів кубів води, відповідно до відповідної програми Кабінету Міністрів України. Хоча за проєктом, дніпровська вода двічі на рік має перекидатися по каналу до Краснопавлівського водосховища. На жаль, уже протягом багатьох років регламент роботи каналу порушено. Зі свого боку ми постійно ведемо діалог з Кабінетом Міністрів щодо необхідності належного наповнення дніпровською водою Краснопавлівського водосховища", — сказав Панченко.

За словами Панченка, завдяки прокачуванні води у водосховище до будинків харків'ян надходитиме якісніша вода.

Зазначимо, Краснопавлівське водосховище обсягом 410 мільйонів кубометрів розташоване за 140 кілометрів від Харкова, вважається частиною каналу Дніпро — Донбас. Побудоване у 1980 році. Забезпечує водопровідною водою 23% споживачів (350 тисяч жителів Харкова і області).

вода
Краснопавлівське водосховище. Фото: КП "Харківводоканал"

Нагадаємо, водою з Краснопавлівського водосховища забезпечують жителів Харкова, Лозової, частини Первомайського, Дергачівського та Харківського районів. Водообмін необхідно проводити двічі на рік, однак у Краснопавлівському водосховищі було проведено лише один водообмін і не у повному обсязі, внаслідок чого рівень води наблизився до критичних позначок.

Як писав KHARKIV Today, у жовтні 2020 року Президент України Володимир Зеленський підписав  закон про виділення грошей на Краснопавлівське водосховище у Харківській області. На його наповнення направили 99 мільйонів гривень.

30 листопада Комісія з питань техногенно-екологічної безпеки ухвалила рішення про виділення 3 мільйонів гривень з резервного фонду обласного бюджету на водообмін у Краснопавлівському водосховищі. 9 листопада відсутність водообміну в Краснопавлівському водосховищі визнали надзвичайною ситуацією. 10 грудня запустили насоси, які перекачують воду каналом Дніпро — Донбас.

    Простий текст

    • No HTML tags allowed.
    • Lines and paragraphs break automatically.
    • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.