Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

У 11 разів більше, ніж у Харкові: жителям одного з округів регіону порахували новий тариф на воду

Фото: KHARKIV Today
Нові тарифи порахували для селища Орілька. Якщо їх затвердять, то вони почнуть діяти з нового року.

Для жителів Лозової та Краснопавлівки тарифи вже затвердили.

З нового року жителям Лозівської ОТГ за водопостачання та водовідведення потрібно буде платити за новим тарифом. Про це повідомляється у групі "Лозова. Новини" у Facebook.

Так, з 1 січня за кубометр води та стоків у місті Лозова потрібно буде віддати 70 гривень 80 копійок. У смт Краснопавлівка тариф трохи вищий: водопостачання — 32 гривні 78 копійок, водовідведення — 73 гривні 62 копійки за кубометр. Усього 106 гривень 40 копійок.

Ще в одному селищі хочуть зробити тариф вищим у рази. Його вже порахували, але ще не затвердили. Так, для мешканців смт Орілька місцеве КП "Тепловодосервіс" пропонує запровадити такий тариф: водопостачання — 184 гривні 76 копійок, водовідведення — 85 гривень 7 копійок за кубометр. Всього — 270 гривень 46 копійок. Для порівняння, жителі Харкова платять за аналогічну послугу 25 гривень за кубометр (водопостачання — 16 гривень 8 копійок, водовідведення — майже 9 гривень).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Розподіл газу подорожчає у Харкові

Як пояснила авторка публікації — радник голови Лозівської міської територіальної громади Ганна Скрипник, жителі Краснопавлівки і Орільки не повинні платити за послугу більше лозівчан, тариф має бути рівним. Саме таке завдання, за словами радниці, міський голова дав комунальникам.

"В Управлінні ЖКГ шукають рішення — прораховують різницю тарифів. Хочуть попросити депутатів виділити кошти з бюджету громади. Необхідно близько 5 мільйонів гривень на 2022 рік", — йдеться у повідомленні.

У коментарях до публікації підписники обурюються і не можуть зрозуміти, чому в одному населеному пункті водовідведення коштує вдвічі дешевше, ніж водопостачання, та звідки взялася така різниця у тарифах.

"У всіх абсолютно різні мережі та ситуації. У Краснопавлівці каналізація розрахована на населення у рази більше, ніж фактично живе. На одного жителя доводиться багато мереж, які потрібно обслуговувати. В Орільці багато свердловин біля багатоповерхівок, тому воду бере менше споживачів, ніж спускає стоки. Менший попит робить послугу дорожчою. Наприклад, якби води брали не 12 000 кубів, а 20 000, то тариф був би майже наполовину менший", — пояснює радниця.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Харківська область отримала 9 мільярдів гривень на компенсацію різниці у тарифах

Раніше KHARKIV Today писав, що всі громади Харківської області змусять повернути старі тарифи на послуги ЖКГ. Щоб не підвищувати тарифи, громадам надали додаткове фінансування. Із громадами, які підвищили тариф, обіцяють "поговорити". Меморандум про непідвищення тарифів на послуги ЖКГ у осінньо-зимовий період 2021-2022 років порушили чотири громади Харківської області: Зміївська, Красноградська, Слобожанська і Первомайська.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.