Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Вода буде. Кабмін дав 31 мільйон гривень на водосховище у Харківській області

Иллюстративное фото: Сергей Козлов/KHARKIV Today
Рішення ухвалили на засіданні Кабміну 2 грудня.

За кошти з держбюджету проведуть водообмін у Краснопавлівському водосховищі, зниження рівня води у якому сьогодні визнали надзвичайною ситуацією.

2 грудня Кабінет Міністрів України ухвалив рішення про виділення із резервного фонду державного бюджету 31 мільйон гривень на водообмін у Краснопавлівському водосховищі (Лозівський район Харківської області). Частину коштів (3 мільйони гривень) спрямують із обласного бюджету. Про це повідомив тимчасовий виконувач обов'язків голови Харківської обласної державної адміністрації Олександр Скакун.

"За нашими підрахунками, які погоджені з керівництвом каналу Дніпро — Донбас, цієї суми вистачить, щоб прокачати воду та поповнити водосховище", — зазначив Скакун.

Нагадаємо, водою з Краснопавлівського водосховища забезпечують жителів Харкова, Лозової, частини Первомайського, Дергачівського та Харківського районів. Водообмін необхідно проводити двічі на рік, однак у Краснопавлівському водосховищі було проведено лише один водообмін і не у повному обсязі, внаслідок чого рівень води наблизився до критичних позначок. Як зазначив Скакун, питання із фінансуванням для проведення водообміну більше не виникне.

"З 1 січня набуває чинності новий Водний кодекс, згідно з яким ці роботи фінансуватимуться з місцевих бюджетів, а також за кошти комунальних підприємств, які використовують воду", — пояснив Скакун.

Як писав KHARKIV Today, 30 листопада комісія з питань техногенно-екологічної безпеки ухвалила рішення про виділення 3 мільйонів гривень із резервного фонду обласного бюджету на водообмін у Краснопавлівському водосховищі.

Нагадаємо, у жовтні 2020 року Президент України Володимир Зеленський підписав  закон про виділення грошей на Краснопавлівське водосховище у Харківській області. На його наповнення направили 99 мільйонів гривень.

Як писав KHARKIV Today, 9 листопада відсутність водообміну в Краснопавлівському водосховищі визнали надзвичайною ситуацією. Через критичну ситуацію без води можуть залишитися півмільйона жителів Харківської області.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.