Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Вісім тисяч підприємців відкрили бізнес у Харківській області

Ілюстративне фото: Сергій Козлов / KHARKIV Today
Працює сфера послуг, малий і середній бізнес.

Бізнес відкрили, у тому числі переселенці.

Із початку 2023 року у Харківській області зареєструвалися 8000 фізичних осіб-підприємців. На початку війни у регіоні припинило працювати, було знищено або релокувалося на Західну Україну 80% бізнесу. Частина цих підприємців, близько 20 %, уже повернулися та працюють на Харківщині. Інші не працюють, зруйновані або переїхали в інший регіон.

Відновлення бізнесу у Харківській області здебільшого пов'язано з тим, що сюди повертаються люди, а також із приїздом переселенців. За статистикою ХОВА, сьогодні у Харківській області проживають близько 2,5 мільйона людей, 1,4 мільйона — у Харкові, із них понад 500 000 людей складають внутрішньо переміщені особи. Переважно це жителі Луганщини (Лисичанськ, Сєвєродонецьк), Донеччини (Маріуполь). До Харкова приїхало багато переселенців із Харківської області (Балаклія, Ізюм) та Донецької області, повідомив заступник голови Харківської обласної військової адміністрації Євген Іванов в інтерв'ю "Думці".

"Люди, які заїхали сюди, створили тут близько 8 тисяч нових ФОПів із початку року. По-перше, це зміна власників, хтось підхопив старий бізнес. Це сфера послуг, малий і середній бізнес, це кав'ярні, перукарні, СТО, це ІТ. Але близько 8 тисяч людей відкрили ці ФОПи, у тому числі це й внутрішньо переміщені особи", — розповів Іванов.

Як писав KHARKIV Today, за вісім місяців 2023 року закрили бізнес у Харкові майже 10 000 підприємців. За цей же період відкрити власну справу вирішили 9000 людей. Перемістили бізнес із міста в інший регіон або громаду 466 підприємців. Ще близько 650 ФОПів обрали Харків як нову локацію для бізнесу, у більшості це підприємці з деокупованих територій.

Як писав KHARKIV Today, військова агресія Росії зробила Харків логістичним глухим кутом та поставила під постійну загрозу обстрілів. Але навіть за таких умов місто зберігає потенціал економічного розвитку. Сильні сторони Харкова — велика кількість населення, наукоємні виробництва та готовність місцевих інвесторів вкладати гроші. Але для економічного розвитку потрібно мати певні передумови.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.