Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Вільних ліжко-місць з киснем в Харкові немає

Фото: Сергей Козлов / KHARKIV Today 
Раніше кінця квітня додаткові місця не з'являться.

У Харкові хворих коронавірусом повинні приймати чотири міські лікарні і один пологовий будинок. 31 березня, коли приїхала перевірка МОЗ, в них не було жодного вільного місця. 

Для пацієнтів з COVID-19 в лікарнях №13, 17, 18, 25 і пологовому будинку №2 імені Гельферіха розгорнуто 840 ліжок, з них 318 забезпечені стаціонарним киснем, інші — кисневими концентраторами. Станом на 1 квітня були зайняті 737 ліжок, днем раніше — 100% ліжок. Про це повідомила заступниця Харківського міського голови Світлана Горбунова-Рубан в ефірі "Суспільного".  

30 і 31 березня в Харкові в чотирьох міських лікарнях і одному пологовому будинку була перевірка з Міністерства охорони здоров'я. Розпорядження про початок контролю підписав міністр охорони здоров'я Максим Степанов.

"Вирішили перевірити, чи дійсно ми перевантажені, дійсно у нас зайняті всі ліжка, чи нам робити нічого. У нас зайняті на вчора [31 березня — ред.], в день перевірки, всі ліжка, крім 60 ліжок в лікарні №18, які підготовлені до прийому хворих, проведено кисень до кожного ліжка в цій лікарні, але там проблема з кисневою ємністю. Як тільки вона там буде, відразу почне працювати це відділення. Це єдине місце, де на ліжках ще не лежать люди, а так всюди, де були перевіряльники, вони бачили, що всі ліжка заповнені", — розповіла Горбунова-Рубан.

Найближчим часом в міській лікарні №17 хочуть додатково розгорнути 120 ліжок зі стаціонарним киснем. Роботи планують завершити до кінця квітня.

"У лікарні №17 одна ємність, в інших ми кисневі балони використовуємо. Нам доводиться тричі на день замовляти, тому що для стаціонарного кисню потрібна велика кількість кисневих балонів. Ми чекаємо, у нас є одна ємність, яку ми будемо ще додатково встановлювати в лікарні №17. Тому що там планується ще додатково розгорнути ліжка, зараз ведуться роботи з проєктного планування цієї установки. У нас є дев'ятикубова бочка, ми купили, нам обов'язково потрібна киснева станція в лікарню №13 і дві ємності в лікарні №25 та №18", — пояснила заступниця Харківського міського голови.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Лікарні переповнені, кисню немає. Чому Харків не закривають на карантин?

1 квітня в Харківській обласній державній адміністрації повідомили, що всього в області для лікування хворих СOVID-19 є 4931 ліжко. У реанімаційних відділеннях  станом на ранок 1 квітня було 195 пацієнтів, на апаратах штучної вентиляції легенів — 156.

"Всі ліжка для пацієнтів з СOVID-19 в установах області забезпечені киснем — стаціонарним або кисневими концентраторами. Стаціонарним киснем на сьогодні забезпечено 1112 місць (1080 з них зайняті хворими)", — розповіли там.

У Харківській області пацієнтів з СOVID-19 приймають 23 медичні установи. Ще дві лікарні залишаються резервними і за необхідності теж почнуть приймати хворих коронавірусом.

Нагадаємо, 30 березня міністр охорони здоров'я Максим Степанов видав розпорядження про перевірку 13 лікарень, які приймають пацієнтів з коронавірусом, розташовані в Харкові.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.