Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Відомий харківський суддя проведе сім років у тюрмі

Фото: Job-sbu.org
Суд визнав винним Сергія Лазюка у вимаганні й отриманні хабарів за винесення судових рішень.

За два злочини екссудді Дзержинського районного суду Харкова Сергію Лазюку присудили сім років за ґратами з конфіскацією.

Колегія суддів Вищого антикорупційного суду оголосила вирок 10 серпня. Колишнього суддю Дзержинського суду визнано винуватим у висловленні прохання, прийнятті пропозиції та отриманні неправомірної вигоди і засуджено до семи років позбавлення волі. Про це повідомила Спеціалізована антикорупційна прокуратура. 

"Судом визнано доведеною винуватість обвинуваченого у вчиненні двох злочинів. Так, у 2015 році вказаний суддя висловив прохання та прийняв пропозицію надати йому 3000 доларів (75 000 гривень) за прийняття рішення у цивільній справі. А також він висловив прохання надати та отримав 500 доларів неправомірної вигоди за постановлення рішення вже у іншій справі", — розповіли прокурори.

Колегія суддів визнала колишнього суддю винуватим за ч. 3 ст. 368 (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою) Кримінального Кодексу України. За вироком суду йому призначено покарання — сім років позбавлення волі з конфіскацією всього належного йому майна та з позбавленням права обіймати посади судді та посади, пов’язані з виконанням функцій представника влади, строком на три роки.

"Також до вказаної особи застосовано спецконфіскацію — суд зобов’язав стягнути 500 доларів (розмір неправомірної вигоди, яку отримав суддя)", — додали у САП.

Вирок Вищого антикорупційного суду може бути оскаржений впродовж 30 днів з дня його проголошення в Апеляційній палаті Вищого антикорупційного суду.

Мова йде про суддю Сергія Лазюка, який відомий тим, що призначав адміністративні покарання учасникам Євромайдану, а також визнав законним рішення Харківської міськради щодо особливого статусу російської мови. Крім того, у його активі — процес про незаконність підвищення тарифів на комунальні послуги, який закінчився рішенням на користь міськради. Саме Лазюк узаконив сумнівне виділення землі в районі П'ятихаток, що збіглося з появою у нього ділянки в елітному селищі Родичі на Окружній. Також Лазюк прийняв максимально жорсткі рішення щодо трьох захисників парку Горького, які виступали проти вирубки дерев при будівництві дороги. Їх брали під варту на 15 діб.

Лазюка затримали 21 січня 2016 року під час отримання хабаря у 800 доларів. Пізніше його адвокатом був Олексій Кучер, який пізніше очолив Харківську обласну державну адміністрацію.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.