Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Відомі харків'яни підписали лист на захист пам'ятника Пушкіну

Фото: Getty Images
П'ятеро діячів культури — проти деколонізації.

126 відомих людей з різних країн підписали лист до ЮНЕСКО, в якому закликають організацію втрутитися в процес деколонізації в Одесі.

Вони просять організацію звернутися до президента України Володимира Зеленського та попросити відкласти до кінця війни рішення щодо культурної спадщини міста.

Йдеться про деколонізацію громадського простору і, насамперед, про пам'ятник російському поету Олександру Пушкіну, який планують демонтувати. Міськрада Одеси чекає на рішення ЮНЕСКО у цьому питанні, бо монумент знаходиться під охороною організації. Підписанти також поскаржились директорці ЮНЕНСКО Одрі Азуле на те, що мерія планує знести статую князя Воронцова та кількох інших діячів Російської Імперії.

Серед інших за збереження імперської спадщини висловилися п'ятеро харків'ян:

  • Костянтин Бліох   композитор. Народився в Харкові, живе в Токіо. Написав понад 40 музичних творів, переважно для класичної гітари, опублікував понад 100 наукових праць.  
  • Ірина Євса — російськомовна поетеса та перекладачка. Членкиня Національної спілки письменників України. 2005 року підписала колективний лист на захист російської мови в Україні. Лауреатка кількох російських премій, які вона отримала вже після окупації Криму. З 2022 року живе в Німеччині.
  • Ганна Лісова — харківська режисера-постановниця. Проходила стажування в театрі La Scala,  де працювала викладачем кафедри оперної підготовки Харківського національного університету мистецтв та була помічницею головного режисера ХНАТОБа.
  • Артем Харченко — кандидат історичних наук, доцент кафедри соціально-гуманітарних дисциплін Харківського національного університету мистецтв. Автор понад 40 наукових та навчально-методичних публікацій.
  • Максим Розенфельд — кандидат архітектури, доцент, викладає у Харківській державній академії дизайну та архітектури. Краєзнавець, учасник розробки нового генплану Харкова під керівництвом бюро Нормана Фостера.

Як писав KHARKIV Today, у Харкові пам'ятник Пушкіну знесли 9 листопада 2022 року після тривалої суспільної дискусії. 

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.