Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Від Харківської міськради вимагають дерусифікувати станції метро

Фото: KHARKIV Today.
До міськради звернулися активісти.

Станцію метро "Південний вокзал" пропонують назвати "Вокзальною", станцію "Проспект Гагаріна" — "Левадою".

Активісти проєкту "Деколонізація. Україна" надіслали до Харківської міської ради звернення з вимогою ініціювати перейменування станцій харківського метрополітену "Південний вокзал" та "Проспект Гагаріна". Про це повідомив співзасновник проєкту "Деколонізація. Україна" Вадим Поздняков у своєму Facebook.

"Ураховуючи ініціативу "Укрзалізниці" з перейменування "Південної залізниці" та враховуючи офіційну назву залізничного вокзалу — "Харків-Пасажирський", станцію варто перейменувати на "Вокзальну", як у Києві. А станції "Проспект Гагаріна" варто повернути проєктну назву "Левада", тим паче вона біля залізничного вокзалу "Харків-Левада", а проспект куди більший та й буде згодом перейменований. Це як ніколи на часі", — пояснив Вадим Поздняков.

Зазначимо, на станції метро "Історичний музей" радянську символіку завісили рекламою. На фасаді будівлі залізничного вокзалу у Харкові демонтували меморіальну дошку про нагородження залізниці орденом Леніна.

"6-го июля 1869 года начала свою деятельность Южная железная дорога. В этот день к перрону Харьковского вокзала прибыл первый поезд из Москвы. В 1969 году указом президиума Верховного совета Союза ССР дорога награждена орденом Ленина", — було сказано на меморіальній дошці.

де
Завішена радянська символіка, станція метро "Історичний музей". Фото: "Деколонізація. Україна"
де
Залізничний вокзал. Фото: "Деколонізація. Україна"

Як писав KHARKIV Today, компанія "Укрзалізниця" розпочала програму "Залізна українізація". Програма передбачає позбавлення російських назв, позначок і зображень на будь-яких об'єктах залізничного транспорту. Вона триватиме три роки — з 2023 по 2025-й. Серед об'єктів, які перейменують, зокрема "Південна залізниця". В обранні нової назви для "Південної залізниці" зможуть взяти участь українці. Голосування запустять 1 березня у програмі "Дія".

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.