Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Велике прибирання. Куди в Харкові здати одяг, пляшки і батарейки?

Фото: Сергей Козлов/KHARKIV Today
На час карантину багато пунктів прийому вторсировини призупинили роботу

Незабаром в Харкові з'явиться автобус, який буде їздити по вулицях і збирати батарейки, зламані ртутні градусники та інші небезпечні відходи. У міськраді саме розробляють маршрут еко-автомобіля.

Цей автобус буде фінансуватися за гроші бюджету міста. У минулому році пропозиція громадської організації "Добра воля" стала переможцем конкурсу проєктів бюджету участі і отримала фінансування в розмірі 1,5 млн грн.

А ось здати на переробку звичайне сміття можна, не чекаючи муніципального еко-автобуса. У місті працює безліч благодійних ініціатив та проєктів приватних компаній, які піклуються про навколишнє середовище. Деякі з них спеціалізуються на прийомі певних речей, інші допомагають нужденним.

Де приймають майже всі відходи?

зеровест
Пункт прийому на Малопанасівській. Фото: Сергій Козлов/KHARKIV Today

Є місце, де приймають на переробку відразу кілька видів різних відходів. Це — Екохаб на Малопанасівській, про який уже писав KHARKIV Today. Туди можна привезти скло, метал, деякі види пластику, які волонтери здають на переробку. Як правильно сортувати відходи, можна дізнатися на сайті Екохаба і на сторінці проєкту в соцмережах.

Сюди можна привезти непотрібний одяг, техніку, а також продукти і ліки з незакінченим терміном придатності. Їх передадуть малозабезпеченим.

До карантину працювали два пункти прийому, зараз хаб на Салтівському шосе не працює. На цьому тижні речі і відсортовані відходи можна везти тільки на Малопанасівську, 22 і тільки в четвер. Розклад змінюється щотижня. Уточнити подробиці можна за телефоном:

050 68 96 613.

САЙТ

FACEBOOK

Куди здати одяг?

ясна рич
У магазині "Ясна річ". Фото: Сергій Козлов/KHARKIV Today

Якщо вам набридли старі речі, не поспішайте їх викидати. Одяг в хорошому стані з радістю приймуть в благодійних магазинах і організаціях, які допомагають бідним. У магазини можна нести не тільки пальто і туфлі, а й книги, іграшки, посуд. Головна вимога: все повинно бути чистим, цілим, придатним для використання.

"Ясна річ"

Благодійний магазин приймає непотрібні речі і передає їх нужденним. Частину одягу, книг і предметів домашнього начиння продають в магазині, 25% прибутку ініціатори проєкту жертвують на громадські проєкти.

На час карантину магазин закритий, але коли локдаун закінчиться, речі можна буде привезти за адресою:

Полтавський шлях, 3.

Тел: 066 966 33 41.

САЙТ

FACEBOOK

"Шафа добра"

Як і в магазині "Ясна річ", тут приймають жіночий, чоловічий, дитячий одяг, іграшки, прикраси, книги і посуд. Магазин передає 90% речей благодійним організаціям і волонтерам, інші продає і жертвує гроші до "Харківського центру допомоги вагітним".

Речі можна привезти не кожен день, а за таким графіком: понеділок — з 10:00 до 16:00, субота — з 15:00 до 18:00, субота — з 10:00 до 15:00 за адресою:

Конторська, 16.

Тел: 050 687 9816.

FACEBOOK

INSTAGRAM

"Амма"

Асоціація багатодітних сімей допомагає тим, хто опинився в скрутній матеріальній ситуації. Тут приймають жіночі, чоловічі та дитячі речі.

На час карантину прийом речей призупинили, але про передачу речей можна домовитися в приватному порядку за тел:

068 065 76 86, 095 579 23 75, 068 06 57 686, 098 416 69 20.

У звичайний час речі приймають за адресою: вул. Дружби народів, 203.

САЙТ

FACEBOOK

Червоний Хрест

Сюди можна було принести непотрібний одяг ще до появи всіх благодійних магазинів. Пункт "Червоного Хреста" зараз закритий на карантин. Після того, як Харківська область вийде з "червоної" зони, одяг і взуття можна приносити за адресою:

Новгородська, 4.

Тел: 095-125-10-60.

САЙТ

FACEBOOK

Інші благодійні організації, а також храми і інтернатні установи, куди можна пожертвувати речі, відзначені на інтерактивній карті.

Куди здати вторсировину?

сильпо
Фото: SilpoRecycling

Якщо одяг вже не можна носити, то це вже називається текстильні відходи. Їх можна здати в пункти прийому вторсировини. Якщо вірити інтерактивній карті, таких в Харкові —  75, вони є в кожному районі міста.

Крім старого одягу, більшість пунктів приймають на переробку макулатуру, металобрухт, полімерні відходи, склобій, алюмінієві банки з-під напоїв. Авторам карти можна повідомити про новий пункт прийому, і його теж відзначать.

 

Карта пунктів прийому вторсировини

У минулому році пункт прийому вторсировини відкрив супермаркет "Сільпо". Контейнери стоять біля магазину у "Французькому бульварі" на вул. Академіка Павлова. Список предметів, які приймають і не приймають на переробку, можна подивитися на сторінці проєкту в FACEBOOK.

Контейнери для прийому відходів стоять і біля гіпермаркетів Metro. Туди можна викинути макулатуру, ПЕТ-пляшки, упаковку типу Tetra Pak, алюмінієві банки та скляні пляшки. Все сміття, яке залишають в контейнерах, повністю переробляється і використовується для подальшого виробництва різних типів упаковок.

Подробиці можна дізнатися за тел: 0 800 501 401.

Два види вторсировини збирають і на відділеннях "Нової пошти". У всіх харківських пунктах видачі та прийому посилок стоять два контейнери. В один можна скласти макулатуру, в іншій — поліетилен.

Куди здати токсичні відходи?

батарейки

Ящики для збору батарейок стоять у багатьох супермаркетах Харкова. Останнім часом вони з'явилися і на автозаправках. Але, поклавши батарейки в картонний ящик, не можна бути впевненим у тому, що їх утилізують правильно. В Україні немає підприємств, які б займалися переробкою таких відходів, тому батарейки потрібно відправляти на заводи Німеччини або Румунії.

Утилізація енергозберігаючих ламп — справа майже неймовірна в Харкові. У місті кілька підприємств займаються утилізацією або переробкою енергозберігаючих ламп. Але приймати їх вони можуть тільки від юридичних осіб і тільки платно.

Ситуацію незабаром виправить той самий еко-бус, про який йде мова на початку тексту. На проспекті Науки, 17-А біля адміністрації Шевченківського району вже встановили перший контейнер. Незабаром такі ж з'являться в інших районах міста.

Всі новини про еко-автобус і еко-контейнери можна дізнатися на сторінці організації "Добра воля" в FACEBOOK.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.