Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Харків'яни просять встановити у місті фандомати

Ілюстративне фото
Меру написали петицію.

Фандомати мали б заохотити харків'ян до розумного збору сміття.

Харків'яни просять міського голову Ігоря Терехова встановити фандомати. Це автомати, що приймають різні види тари, зокрема, пластикові та алюмінієві пляшки й видають за це гроші або чеки, які можна використати у магазинах. Відповідна петиція від імені Валерія Дмитрієва опублікована на сайті Харківської міської ради.

Автор петиції зазначає, що Харків європейське місто, тому має наслідувати кроки розвитку європейських країн. Саме на вулицях країн Європи можна побачити такі фандомати. Людина поміщає в автомат використану тару, він забирає її. Коли двері зачиняються, пляшка починає автоматично обертатися, скануватися й потім йде до бункера.

Фандомат розрізняє тари за обсягом, вагою та матеріалом. Інформація про них поміщається у базу. Одноразові контейнери подрібнюють, багаторазові збирають уручну, аби потім їх можна було повторно використовувати. В обмін на тару фандомат дає гроші або чек.

"Таким чином, люди матимуть стимул сортувати сміття та обмінювати пляшки на гроші. Це дуже потрібна ініціатива, яка заохочує людей до розумного збору і використання пластику та покращення екологічного стану міста", — зауважив Валерій Дмитрієв.

Зазначимо, електронну петицію харківський міський голова розгляне, якщо вона набере 5000 підписів громадян протягом трьох місяців з дня опублікування. Петицію про встановлення фандоматів можна підписати за посиланням тут. Наразі її підписали 90 людей.

Як писав KHARKIV Today, харків'яни можуть дізнаватися про борги за вивіз сміття в особистому кабінеті. На сайті з'явився особистий кабінет споживача послуг.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.