Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

В Україні пропонують називати вулиці іменами харківських філологів

Загалом у списку 100 імен.

У центрі Харкова є вулиця, названа на честь філолога, професора Харківського університету Олександра Потебні.

Список імен видатних авторів, дослідників та популяризаторів української мови, які пропонуються для увічнення у географічних назвах та об'єктах топоніміки, опублікував уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь.

Для удосконалення та прискорення перейменування ідеологічних маркерів, успадкованих від минулих епох, Тарас Кремінь у співпраці з провідними установами Національної академії наук України — Інститутом літератури імені Т. Шевченка, Інститутом мовознавства імені О. Потебні, Інститутом української мови, за участю Національній академії педагогічних наук України склав попередній список видатних українців, які зробили визначальний внесок у розвиток та утвердження української мови як державної, відстоювали національні інтереси, своєю творчістю наближали той день, коли українською заговорить світ. Тут не враховані ті, чиї імена вже є у географічних назвах чи об'єктах топоніміки.

"Зрозуміло, що ініціатива має виходити від жителів тих населених пунктів, у яких перейменовуватимуться географічні назви та об'єкти топоніміки. Завдання місцевої влади — прислухатися до громади, академічних установ, провідних університетів. Упевнений, що цей узгоджений список стане у нагоді всім, зокрема, за кордоном, хто вже зараз хоче увічнити в назвах вулиць, бібліотек чи скверів імена захисників української мови, культури, нації. Користуйтесь, міняйте свої громади. Перефразовуючи відомий крилатий вислів, чиїми іменами названі вулиці та сквери, того і країна!", — пояснив уповноважений із захисту державної мови.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 19-річного любителя "руського міра" з Харкова суд зобов'язав вивчити пісню про Бандеру

Тарас Кремінь запрошує приєднатися до впорядкування такого списку та відправляти протягом місяця (до 26 червня) імена тих захисників мови, які мають також бути увічненими в Україні. Остаточні рекомендації щодо перейменування або назв нових об'єктів топоніміки та географічних назв будуть оприлюднені до Дня Конституції України.

"З огляду на те, що ст. 10 Конституції України визначено, що державною мовою України є українська мова, пропоную поширити практику найменувань вулиць та площ на честь Основного Закону" — додав він.

Пропозиції можна надсилати на адресу: toponimika@mova-ombudsman.gov.ua.

Сам список можна переглянути за лінком.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.