Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

В Ізюмі не змогли ідентифікувати понад 60 тіл

Фото: Сергій Болвінов
Люди продовжують здавати генетичні зразки.

Із місця масового поховання в центрі Ізюму ідентифіковані 385 людей.

За вісім місяців після деокупації міста слідчі не змогли ідентифікувати 66 тіл. ДНК-лабораторія знову працює в місті, аби взяти додатковий біоматеріал у людей, які потенційно можуть бути рідними загиблих. Родичі жителів, яких закатували та вбили російські окупанти, продовжують звертатися до поліцейських. Вони здають генетичні зразки, після чого слідчі шукають збіги серед останків із братських могил. Однак не всі мають можливість дістатися до ДНК-лабораторії.

Зокрема, тільки 1 червня до ДНК-лабораторії в Ізюмі звернулися 12 людей, майже всі з них прийшли уперше. Однак багато людей лише нещодавно змогли повернутися в Ізюм. Також є люди, які не можуть відвідати лабораторію через стан здоров'я. До них виїжджають додому.

"Незважаючи на те, що слідчі працюють постійно, а мешканці мають їхні контакти, можливість серйозно взятися за пошуки родичів є не у всіх. Через щільні обстріли, гуманітарну ситуацію та інші обставини багато хто повернувся до міста лише нещодавно. До двох ізюмчан наші слідчі разом із мобільною лабораторію приїхали прямо додому — це ті люди, які не змогли звернутися самі через стан здоров'я. Також провели ДНК-дослідження зразків місцевого письменника Сергія Глинського. Слідчі, криміналісти та експерти працюють максимально ретельно з ДНК. Робимо все, що в наших силах, аби допомогти людям і якісно зафіксувати воєнні злочини росіян в нашій області", — повідомив начальник слідчого управління Головного управління Нацполіції у Харківській області Сергій Болвінов.

б
Фото: Сергій Болвінов

Як писав KHARKIV Today, із місця масового поховання в Ізюмі ексгумували 451 тіло: 198 цивільних чоловіків, 212 жінок, 7 дітей і 22 військовослужбовців. Станом на 12 січня були неідентифікованими 145 тіл. Поліцейські припускали, що це могли бути місцеві мешканці, які загинули цілими сім'ями. 

Сергій Болвінов пояснював, що зразок ДНК взяти у загиблих важко, оскільки вони перебували в землі понад пів року. Ще наприкінці січня були відібрані зразки ДНК у всіх загиблих із місця масового поховання в Ізюмі, щодо яких зверталися родичі.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.