Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

В Інституті вивчення війни називають мету наступу росіян на Харківщину

Ілюстративне фото: Сергій Козлов / KHARKIV Today
Військові аналітики вважають, що ворог хоче швидко зробити буферну зону.

Російські окупанти продовжують наступати у Харківській області і вже розтягли лінію фронту на 30 кілометрів.

Вони проводять тактично важливі наступи на північ та північний схід від Харкова. На думку аналітиків Інституту вивчення війни (ISW, США), ворог хоче швидко зробити буферну зону вздовж кордону, а не просуватися углиб.

Згідно з геолокаційними кадрами від 13 травня, окупанти просунулися до села Глибоке у Липецькій громаді Харківського району та підняли російський прапор у центрі села. Також відомо, що вони вийшли на південний захід від Олійникового (на північний схід від Липців) та на північ від Лук'янців (на північний схід від Липців та на південний схід від Олійникового). Ще на 13 травня Генеральний штаб Збройних сил України повідомляв, що ворог досяг невизначеного тактичного успіху під Лук'янцями. Проте на ранок 14 травня він підтвердив просування ворога, зокрема, біля села Лук'янці.

На півночі Вовчанська окупанти захопили м'ясокомбінат. Українські військові прочісували міську забудову у Вовчанську та продовжили це робити вранці 14 травня. У місті тривають стрілецькі бої. Російські мілблогери заявляли про окупацію взуттєвої фабрики на півночі Вовчанська та просування до центру міста. Також вони казали, що окупанти "очищали" Старицю та Бугруватку, проте не контролювали їх. Американські аналітики вважають, що росіяни наразі не мають на меті йти углиб Харківщини.

"Відносно швидкі темпи просування російських військ у Вовчанську та повідомлення про знищення кількох мостів через ключові водні шляхи в межах населеного пункту свідчать про те, що російські сили віддають перевагу створенню "буферної зони" над глибшим проникненням, як раніше оцінювало ISW", — сказано у звіті Інституту вивчення війни.

Також Інститут вивчення війни не бачить підтверджень того, що окупанти перейшли на південний (лівий) берег річки Вовча у Вовчанську та його найближчих околицях. 12 травня ворог вдарив по мостах через річку Вовча на захід і схід Вовчанська, наступного дня почали націлюватися на мости через річку у самому Вовчанську, в української армії залишилося два придатних мости.

"Незрозуміло, чому російські сили здебільшого націлювалися на мости, які їм потрібно було б перетнути і забезпечити стабільне матеріально-технічне забезпечення через річку Вовча для наступальних операцій глибше на півночі Харківської області, тому ці удари свідчать про те, що російські сили, можливо, віддають перевагу негайним досягненням у неукріпленому районі на півночі України", — зазначили американські аналітики.

У ніч на 12 травня та упродовж 13 травня ворог атакував позиції ЗСУ у Вовчанську. В Інституті вивчення війни кажуть, що розгортання бронетехніки на цьому напрямку свідчить про прагнення ворога досягти швидкого успіху, проте він не створює умов для досягнення успіхів на південному боці річки Вовча та вглиб на північ.

"Ці індикатори в сукупності свідчать про те, що російські війська, ймовірно, намагаються створити обіцяну "буферну зону" в прикордонній зоні замість того, щоб глибше проникати в Харківську область чи місто Харків", — сказано у звіті ISW.

 

У звіті розвідки Великої Британії за 14 травня зазначають, що новостворене північне угрупування російських окупаційних військ взяло під контроль кілька сіл у Харківській області, та намагається відволікти українські ресурси від інших ділянок лінії фронту і створити загрозу Харкову, другому за величиною місту України.

Як писав KHARKIV Today, раніше в Інституті вивчення війни повідомляли, що Росія намагається відтягнути українські підрозділи від інших напрямків, просунутися до Харкова на відстань, з якої долітатимуть артилерійські снаряди, створити "буферну зону" для захисту Бєлгорода та обмежити контрнаступальні дії України на Харківщині.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.