Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

В Інституті вивчення війни розповіли про цілі Росії на Харківщині

Фото: Сергій Козлов / KHARKIV Today
Заплановані терміни проведення ворогом наступів залишаються незрозумілими.

Американський Інститут вивчення війни ISW проаналізував цілі нового наступу Росії у Харківській області.

На думку аналітиків, Росія намагається відтягнути українські підрозділи від інших напрямків, просунутися до Харкова на відстань, з якої долітатимуть артилерійські снаряди, створити "буферну зону" для захисту Бєлгорода та обмежити контрнаступальні дії України на Харківщині. Відповідний аналіз опублікований на сайті ISW.

Як зазначають аналітики, ворог проводить відносно обмежений наступ вздовж кордону на півночі Харківщини та продовжує досягати значних тактичних успіхів, імовірно, на менш захищених територіях, проте про широкомасштабну операцію щодо оточення або окупації Харкова не йдеться.

Уранці суботи 11 травня окупанти відновили наступ на північ від Липців та зосередилися на селі Глибоке у Харківському районі. Біля Глибокого, ймовірно, йшли важкі бої. Американські аналітики вважають, що ворог просунувся до околиць Глибокого, Огірцевого та Гатища. Згідно з геолокаційними картами, він окупував Мороховець та Олійникове (Харківський район). Російське Міноборони заявило, що окупанти захопили Стрілечу, Пильну та Борисівку. ISW це твердження оцінив як точне, також до нього додав Плетенівку.

Крім того, росіяни стверджували про окупацію Гоптівки та Кудіївки, просування у бік Лук'янців, на північну околицю села Нескучне, західну околицю Стариці та Ізбицького, від Гатища до північно-західної околиці Вовчанська, на підвень від Плетенівки та у бік Тихого. Мілблогери у Росії заявляли про окупацію Тихого та намагання росіян пройти на схід від Вовчанська. Проте в Інституті вивчення війни не знайшли підтвердження того, що ці заяви відповідають дійсності наразі.

За словами речника оперативно-стратегічного угруповання "Хортиця" Назара Волошина, ворог прагне просунутися на території, які вже є "сірими зонами". Це свідчить про те, що українські військові не зберегли стійких позицій у багатьох невеликих прикордонних селах, які окупували загарбники. В Інституті вивчення війни кажуть, що такі населені пункти постійно підпадають під російські удари, тому малоймовірно, що Збройні сили України могли б створити серйозні опорні пункти та укріпитися там.

Аналітики припускають, що ворог, імовірно, відчує інтенсивний опір, коли спробує пройти біля сіл на південь від кордону та до більших прикордонних пунктів (зокрема, Липці, Вовчанськ). При цьому, росіянам не потрібно просуватися набагато далі, аби почати регулярно бити по Харкову.

На півночі Харківщини Росія почала наступ до того, як завершила доведення Північного угруповання військ до чисельності, якої планувала досягти, зараз до наступу залучена обмежена кількість бойових сил. Найближчими днями ворог може перекинути на Харківщину резерви, проте для широкомасштабного наступу цього не достатньо. Імовірно, він таким чином намагається змусити Україну перекинути підрозділи з інших напрямків.

"Російські війська, ймовірно, введуть резерви для активізації поточних наступальних операцій у цьому районі найближчими днями, однак у російських військ не вистачає необхідної живої сили, необхідної для спроби широкомасштабної наступальної операції з охоплення, оточення або захоплення міста Харків відповідно до всіх наявних звіти. ISW продовжує оцінювати, що російські наступальні операції на півночі Харківської області, ймовірно, спрямовані на те, щоб відтягнути українські сили з інших ділянок фронту, дозволивши російським силам просунутися в радіусі артилерії до міста Харкова, — пояснили в Інституті вивчення війни. — Захоплення міста Харків, безсумнівно, є бажаною оперативною метою для російських сил, але не такою, яку російські військові, здається, переслідують найближчим часом".

Також у звіті Інституту вивчення війни йдеться про те, що Путін, імовірно, вважає, що російська армія притупила зусилля України щодо повернення значної території, і підтримка США та Заходу для України є обмеженою. Скільки часу ворог планує проводити новий наступ на Харківщині, невідомо. Проте Росія може мати намір провести наступ на півночі та північному сході Харківщини для досягнення оперативних цілей набагато пізніше за літо 2024 року. Однією з цілей у цьому наступі визначив створення "буферної зони" для захисту Бєлгорода. Американські аналітики зазначають: дуже важливо, щоб українська армія якнайшвидше провела контрнаступальні операції, як тільки дозволять умови.

"Напрямки російських наступальних операцій у міжнародній прикордонній зоні свідчать про те, що Росія, можливо, намагається створити "буферну зону" для захисту міста Бєлгород, про що нещодавно заявили російські та українські офіційні особи", — сказано у звіті Інституту вивчення війни.

Як писав KHARKIV Today, за даними платформи DeepState, ворогу вдалося захопити шість населених пунктів у Харківській області. Вони розташовані у Харківському та Чугуївському районах.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.