Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Українців попереджають про нові атаки російських хакерів

Киберполиция разоблачила группу хакеров. Фото: Нацполиция Украины
З РФ розсилають пропаганду і стежать за українцями.

Жителів України закликають не переходити за посиланнями від невідомих адресатів і не залишати свої дані.

Російські хакери здійснюють все більше кібератак на українців у соціальних мережах і месенджерах за допомогою фішингових розсилок. Під кібератаки потрапляють військові, публічні особи, внутрішньо переміщені особи та ті, хто евакуювався через війну за кордон. Про це повідомили у Державній службі спеціального зв'язку і захисту інформації України.

"Meta попереджає про злом акаунтів військових і публічних осіб за допомогою заздалегідь вкрадених у фішингових розсилках облікових даних, — пояснили у Держспецзв'язку. У зламаних акаунтах російські хакери розміщують пропаганду і заклики до українців здаватися. Зростає кількість розсилок під виглядом інформації про держдопомогу для внутрішньо переміщених осіб, а також українців, які тимчасово виїхали за кордон.

У Держспецзв'язку закликають:

  • не відкривати листи від невідомих адресатів;
  • не переходити за посиланнями з таких листів та не вводити на сторінках із посиланнями свої персональні дані;
  • включити двофакторну авторизацію у соцмережах та у всіх сервісах, що підтримують таку послугу;
  • не залишати номерів банківських карток і телефону.

"Отримати фінансову допомогу від держави можна лише у "Дії". Дізнатися інформацію про виплати в інших країнах можна лише в офіційних установах інших країн", — наголосили у Держспецзв'язку.

Як писав KHARKIV Today, з 19 березня на українських сайтах зафіксовано стрімке зростання пропозицій роботи для далекобійників, робота яких насправді полягає у виконанні наказів Росії, зокрема перевезенні небезпечних вантажів.

Центр протидії дезінформації при РНБО України опублікував перелік подібних небезпечних посилань на вакансії РФ для рекрутингу українців з метою виконання військових злочинів. Проте рекомендує переходити за посиланнями з використанням VPN і з включеним антивірусом. Знайти перелік посилань можна тут.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.