Україна в Гаазі надала докази застосування росіянами хімічної зброї на Харківщині
Українська делегація розповіла про порушення російською стороною Конвенції про заборону розробки, виробництва, накопичення, застосування хімічної зброї та про її знищення.
Під час 107-ї сесії Виконавчої ради Організації із заборони хімічної зброї (ОЗХЗ) представники української делегації розповіли про випадки порушення конвенції на багатьох напрямках фронту, повідомляє Укрінформ.
Постійний представник України при ОЗХЗ Олександр Карасевич заявив, що від початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну було зафіксовано понад 4000 випадків застосувань росіянами боєприпасів, споряджених небезпечними хімічними речовинами. За допомогою до лікарів звернулось понад дві тисячі військових ЗСУ.
"Росія широко використовує токсичні хімікати як метод ведення війни в Україні по всій лінії фронту, — наголосив Постійний представник України при Організації із заборони хімічної зброї Олександр Карасевич. — Факти порушення Російською Федерацією законів та звичаїв ведення війни із застосуванням цих боєприпасів та хімічних речовин проти Сил безпеки і оборони України як методу ведення бойових дій найбільше фіксуються на Куп’янському, Бахмутському, Покровському, Запорізькому та Херсонському напрямках. У результаті задокументовано 2 058 випадків звернення військовослужбовців по медичну допомогу із симптомами хімічного ураження різного ступеня тяжкості, а також три летальних випадки від гострих отруєнь невідомою хімічною речовиною".
Хлорпікрин — це отруйна речовина подразнювальної та задушливої дії, яку почали активно використовувати під час Першої світової війни. Він подразнює легені, очі та шкіру, призводить до блювання, через що постраждалий може зняти протигаз і зазнати ще більшого ураження.
Згідно з Конвенцією про заборону розробки, виробництва, накопичення, застосування хімічної зброї та її знищення, кожна держава-учасниця зобов’язується не розробляти, не виробляти, не накопичувати або не зберігати хімічну зброю або не передавати, прямо чи непрямо хімічну зброю будь-кому; не застосовувати її та знищити ту хімічну зброю, яка вже є її власності. Крім того, "кожна держава-учасниця зобов’язується не використовувати хімічні засоби боротьби з заворушеннями як засоби ведення війни", — пише Харківська правозахисна група. РФ долучилася до Конвенції про заборону хімічної зброї ще наприкінці минулого сторіччя.
У Командуванні Сил ЗСУ попереджали про збільшення кількості хімічних атак на фронті. Якщо у квітні цього року йшлося про 444 випадки застосування боєприпасів з небезпечними хімічними речовинами, то у травні їх було зафіксовано вже 715.
Як писав Kharkiv Today, російські військові застосовують під час ударів по Харківщині усі види зброї, зокрема заборонену хімічну. Про це у жовтні повідомив начальник Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов в ефірі національного телемарафону.