Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

22 квітня, 2021 - 13:07

Учасники незаконних збройних формувань хотіли проникнути до Харківської області

Фото: ГПСУ
Чоловіка і жінку затримали в пункті пропуску "Гоптівка".

Затримані самі розповіли, чим вони займалися на окупованій території.

Протягом березня прикордонники дізналися про можливе перетинання кордону з Росії до України людьми, які брали участь в діяльності незаконних збройних формувань на тимчасово окупованій території. Спільно з СБУ прикордонники зупинили в пункті пропуску "Гоптівка" громадян України — 30-річного чоловіка і 44-річну жінку. Вони прямували з тимчасово окупованої території через Росію до України. Про це повідомили в Східному регіональному управлінні Держприкордонслужби.

"У ході проведення перевірки відносно чоловіка і жінки отримано підтверджуючі матеріали щодо діяльності в незаконних збройних формуваннях", — розповіли прикордонники.

Вони опублікували відео, де затримані розповідають про своє життя в "ДНР". За словами чоловіка родом з Лиману (Донецька область), він у званні старшого сержанта служив акумуляторником у окупантів.

"Я з 2014 року проходив службу в лавах збройних сил "ДНР". З 2014 по 2020 роки в різних місцях. Зарплату мені платили 15 тисяч російських рублів", — пояснив він.

Жінка родом з Донецька повідомила, що поїхала з "ДНР" через переслідування колишнього чоловіка.

"З вересня 2014 року по листопад 2019 року я працювала в охоронній фірмі "ДНР", вела бухгалтерський облік. Вирішила повернутися до України, тому що на території "ДНР"мене переслідує колишній чоловік зі своїми спільниками з бандформувань. Законів там ніяких не дотримуються, мене захистити держава не хоче, так звана, тому я вирішила повернутися", — розповіла вона.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: До Харкова не пустили проросійськи налаштованих гастролерів

За даним фактом прикордонники направили повідомлення до СБУ про протиправне діяння, що містить ознаки кримінального злочину, відповідальність за яке передбачена ст. 258-3 Кримінального кодексу України (створення терористичної групи чи терористичної організації). Триває досудове розслідування.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.