Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

У звільненому місті Харківської області на людей нападають бродячі тварини

Ілюстративне фото: Сергій Козлов / KHARKIV Today
Вакцинацію від сказу проходять в Ізюмській громаді.

Через війну мешканці поїхали з громади та залишили домашніх тварин. Бездомні тварини контактують з дикими і заражаються сказом.

Після деокупації Ізюмської громади до лікарів центральної міської лікарні Піщанської Богоматері звернулися 11 постраждалих від укусів тварин. Про це повідомили в Ізюмській міській раді з посиланням на дані лікарні.

"П'ять осіб пройшли або проходять вакцинацію від сказу", — розповіли у лікарні Піщанської Богоматері.

Як зазначили в Ізюмській міськраді, після початку війни на території Ізюмської громади залишилося багато покинутих домашніх тварин. Бездомні тварини можуть контактувати з дикими тваринами та захворіти на сказ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Врятована під час розмінування Харківської області Мася житиме на Закарпатті

Джерелом інфекції є собаки, кішки, з диких тварин — це лисиці, вовки, щури, їжаки. Також заразитися сказом можна від корів, овець, кіз, свиней, коней і кажанів.

Людина захворює на сказ після укусу хворою твариною або ослизнення свіжих поранень шкіри та слизових оболонок. 

Мешканців Ізюмської громади закликають уникати контактів з бродячими або дикими тваринами, здійснювати профілактичну імунізацію домашніх тварин від сказу, при зміні їхньої поведінки — звертатися до ветеринарного лікаря. Також слід уникати на вулиці контактів домашніх тварин з бродячими тваринами.

"При укусах чи ослизненні шкірних покривів та слизових оболонок відомою або невідомою твариною негайно зверніться за медичною допомогою, не займайтеся самолікуванням", — радять у лікарні Піщанської Богоматері.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.