Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

У заплаві річки у Харківській області третю добу гасять пожежу

Фото: ГСЧС
У Балаклійському районі горить очерет, гілки та чагарники.

У Харківській області триває пожежонебезпечний період.

У заплаві річки Сіверський Донець у селищі Андріївка Донецької об'єднаної територіальної громади Балаклійського району третю добу горить очерет, гілки та чагарники. Загальна площа пожежі складає більше 15 гектарів. Пожежу локалізували, ліквідація триває. Про це повідомили у Головному управлінні Державної служби з надзвичайних ситуацій у Харківській області.

"Гасіння вогню значно ускладнюється неможливістю просування пожежної техніки  болотяною місцевістю. Зараз на місці працюють п'ять підрозділів ДСНС, три автоцистерни і два трактори лісгоспу, підрозділ місцевої пожежної охорони з селища Андріївка. Станом на 6:40 вогонь локалізовано, триває ліквідація окремих осередків" , —  пояснили у ДСНС.

пожар

Як відзначили у ДСНС, тільки за останню добу рятувальники 34 рази виїжджали на гасіння пожеж у Харківську область. Горіло сміття, сухостій, очерет, хвойна і листяна підстилка, чагарники. Вогонь знищив понад 50 гектарів рослинності.

Крім Андріївки, велика пожежа сталася у селі Шевченкове Чугуївського району. На площі сім гектарів горіла трава та очерет. У ДСНС закликали дотримуватися правил під час пожежонебезпечного періоду і нагадали про відповідальність.

"Згідно із законом заборонено випалювання сухої рослинності у прибережних захисних зонах: уздовж річок, навколо водойм та на островах. Якщо такі поняття як совість і свідомість у паліїв відсутні, впевнені, суворе покарання змусить губителів природи прийти до тями. За випалювання трави і листя передбачений штраф до 153 тисяч гривень. За підпал з важкими наслідками для природи загрожує п'ять років в'язниці", — підкреслили рятувальники.

Як писав KHARKIV Today, протягом півроку 11 жителів Харківської області отримали штрафи за випалювання стерні, пасовищ і опалого листя. Загальна сума штрафів склала 38 250 гривень.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.