Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

У Вінниці відкрили стелу загиблому Герою України з Харкова

Фото: Армія.інформ.
Сергій Пахоменко загинув рік тому на Запоріжжі.

У Вінниці на Алеї Слави центрального кладовища відкрили стелу Герою України Сергію Пархоменку.

Відкривали стелу бойові пілоти — батько та молодший брат загиблого Героя. Сергій Пархоменко бів пілотом Су-25, здійснив понад 40 бойових вильотів у складних умовах протидії ворожих засобів ППО і винищувальної авіації окупантів. Вшанувати пам’ять пілота зібрались рідні, командири та наставники пілота. Згадували, як 25-річний пілот раз по раз здійснював бойові вильоти, як був він справжньою душею авіаційного підрозділу й точно гідним нащадком батька та дідуся, преедає Армія. інформ.

Сергій Пархоменко народився у 1997 році у Харкові, у сім'ї військових авіаторів. З дитинства мріяв про небо і хотів зв'язати своє життя з авіацією. Закінчив Київський військовий ліцей імені Івана Богуна, вступив на льотний факультет Харківського національного університету повітряних сил імені Івана Кожедуба. 

На момент повномасштабного вторгнення Російської федерації в Україну він уже обіймав посаду командира авіаційної ланки бригади тактичної авіації імені генерал-лейтенанта Василя Нікіфорова. 

Пілот-штурмовик загинув 14 травня 2022 року, виконуючи бойове завдання у Запорізькій області у районі населеного пункту Гуляйполе. Через бойові дії у Харкові героя поховали у Вінниці. У травні 2022 Сергієві  Пархоменку присвоїли звання Героя України посмертно.   

У бойового пілота за кілька місяців до загибелі народився син. 

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.