У центрі Борової зробили комендатуру, техніка пішла далі на південь
Окупанти наполегливо рекомендують місцевим жителям сидіти вдома та не ходити вулицями.
Станом на 21 квітня Борівська громада залишається повністю окупованою російськими військовими. Про це повідомили у Борівській селищній раді. Вже шість діб у більшій частині громади немає електрики через пошкодження підстанції потужністю 330 КВ у Куп'янську.
"Підстанція, яка живила по одній лінії Борівську громаду, пошкоджена внаслідок обстрілів ще 14 квітня. Тому світла немає у Куп'янську, Ківшарівці, на значній частині Борівської громади. Інша лінія живлення, Святогірськ — Борова, була пошкоджена обстрілами ще 5 березня і досі не відновлена. За неофіційною інформацією, ремонтні бригади "Харківобленерго" готові відремонтувати підстанцію у Куп'янську та відповідні лінії електропередач, затримка пов'язана з постійною небезпекою для ремонтних бригад через обстріл. Також у громаді немає водопостачання, в окремих населених пунктах немає газу. Мобільного зв'язку та інтернету також немає вже тривалий час", — розповіли у селищній раді.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Майже 40% громад Харківської області окуповано
На території громади багато військової техніки і живої сили російської армії, найбільше вона зосереджена у населених пунктах Першотравневого, Ізюмського, Чернещинського, Піско-Радьківського та Вищесолоненського старостинських округів.
"За попередньою інформацією, з Борової значна частина військових РФ вийшла, залишивши у центрі громади свою комендатуру. Окупанти повністю контролюють пересування місцевих жителів у громаді, перевіряють документи на блок-постах, настійно рекомендують сидіти вдома і не пересуватися вулицями", — поінформували місцеві чиновники.
За останню добу у Борівській громаді було спокійно. Бойові дії на території громади не йдуть, але у південній частині чути звуки боїв.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Боровській громаді зрадник став старостою у росіян
"Під окупацією люди змушені виживати за дуже складних умов: без світла, води, газу, ліків, з нестачею продовольчих товарів та інших засобів першої необхідності. Відсутність зв'язку не дозволяє покликати на допомогу відповідні служби у разі гострої потреби. Окупанти не допускають української гуманітарної допомоги на окуповані території та відмовляються надати зелені коридори для евакуації людей", — пояснило керівництво громади.
Водночас, мешканці громади об'єднуються, допомагають один одному, по черзі ходять за водою, діляться продуктами і звістками від рідних.