Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

У суді на Харківщині призначили нового голову

Фото: Дергачівський районний суд Харківської області
Збори суддів відбулися у Дергачівському райсуді.

Євген Остропілець замінив на посаді Олександра Жорняка.

17 травня на зборах Дергачівського районного суду ухвалили рішення щодо обрання голови цього суди. Суд очолив Євген Остропілець. Про це повідомили на сайті Дергачівського райсуду Харківської області.

"Дергачівський районний суд Харківської області повідомляє, що відповідно до рішення зборів суддів від 17.05.2023 №2, на адміністративну посаду голови Дергачівського районного суду Харківської області обрано суддю Остропільця Євгена Романовича", — сказано у рішенні.

За даними системи Opendatabot, до обрання Євгена Остропільця Дергачівський районний суд Харківської області очолював суддя Олександр Жорняк.

Скільки наразі суддів у Дергачівському райсуді, невідомо, оскільки під час війни на сайті суду тимчасово закритий доступ до такої інформації. Це зробили для того, щоб запобігти загрозі життю та здоров'ю суддів та учасників судового процесу. Однак за інформацією газети "Закон і бізнес", зараз у суді працюють шестеро суддів (за штатом повинно бути десятеро).

Євген Остропілець став суддею Дергачівського райсуду у 2001 році. Його призначили на посаду безстроково. У 2014 році обирався заступником голови суду. Наразі Остропілець обраний головою суду на три роки.

Зазначимо, у 2016 році Вища кваліфікаційна комісія суддів України розглядала питання щодо відкриття дисциплінарної справи стосовно судді Дергачівського районного суду Харківської області Євгена Остропільця. До Комісії ще у 2015 році звернулася жінка, яка скаржилася на поведінку Остропільця.

"Заявник зазначає, що суддею Остропільцем Є.Р. розглядається цивільна справа № 619/35/15-ц за її позовною заявою. Перше судове засідання 22 червня 2015 року не фіксувалося технічними засобами, чим порушено вимоги статті 197 Цивільного процесуального кодексу України. У другому судовому засіданні 17 липня 2015 року суддя Остропілець Є.Р. відмовив заявниці у задоволенні заяви про відвід судді. Заявниця вважає, що оскільки суддя Остропілець Є.Р. вже розглядав цю справу та 10 лютого 2015 року постановив ухвалу про повернення позовної заяви, яку 25 березня 2015 року було скасовано та передано справу на новий розгляд до суду першої інстанції зі стадії відкриття провадження у справі, суддя Остропілець Є.Р. відповідно до вимог статті 21 Цивільного процесуального кодексу України не мав права брати участь у новому розгляді справи. У третьому судовому засіданні 12 серпня 2015 року суддя Остропілець Є.Р. відмовив заявниці в задоволенні клопотання про призначення судової почеркознавчої експертизи. З урахуванням викладених обставин заявниця просить Комісію притягнути суддю Остропільця Є.Р. до дисциплінарної відповідальності", — сказано на сайті Комісії.

Однак Вища кваліфікаційна комісія суддів України не знайшла ознак дисциплінарного проступку Остропільця та відмовила у відкритті дисциплінарної справи.

Як писав KHARKIV Today, у листопаді 2022 року відновили територіальну підсудність Дергачівського районного суду Харківської області. З 1 травня 2023 року Золочівський районний суд Харківської області змінив територіальну підсудність — тепер його справи розглядають у Дергачівському районному суді Харківської області.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.