Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

У президента просять прирівняти мешканців Харкова до переселенців і призначити виплати

Фото: Сергей Козлов/KHARKIV Today
Статус ВПО отримали люди, які виїхали з міста до області або в інші регіони України.

Багато людей втратили роботу у місті, що знаходиться за 25 кілометрів від лінії фронту.

Харків'янка Ольга Рідна створила петицію, у якій звернулася до президента України Володимира Зеленського. Мешканка міста-героя просять призначити щомісячні фінансові виплати громадянам України, які знаходяться в зоні воєнних дій та не отримують жодних виплат від держави, бо не є внутрішньо переміщеними особами.

Автор звернення уточнила, йдеться про громадян України, які проживають у Харківській та інших областях, де йдуть активні бойові дії, не мають можливості виїхати у більш безпечні регіони та не мають роботи або можливості заробити на життя. Вони потребують допомоги держави на час воєнного стану.

"Багато жителів Харківської та інших областей, де йдуть активні бойові дії, залишилися зовсім без засобів для існування. Це стосується всіх категорій громадян, які з різних причин не можуть виїхати у більш безпечні регіони. В містах, селищах, та селах, де йдуть активні бойові дії, люди не мають можливості заробляти на життя, тому їм потрібна фінансова допомога держави — на час воєнного стану в країні. Внутрішньо переміщені особи (ВПО) отримують 2000 гривень щомісяця, а люди, які залишаються під обстрілами і не мають коштів чи можливості виїхати, покинуті напризволяще. Гуманітарна допомога надається несистемно, до багатьох районів, селищ та сіл вона просто не привозиться. Ми, як відповідальні громадяни України, вимагаємо прийняти позитивне рішення з питання призначення щомісячних виплат (з перших днів війни) тим громадянам, які знаходяться в областях, де йдуть активні бойові дії. Ці виплати мають призначатися всім, включаючи неповнолітніх дітей, у розмірі, не менше виплат ВПО", — зазначено в петиції.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Мешканець Харківщини хотів стати переселенцем за 5000 гривень

Також Ольга Рідна хоче, щоб міжнародні організації привернули увагу до можливості призначення постійних фінансових виплат (додатково до державної допомоги) тим, хто залишається у зоні воєнних дій та не отримує виплат ВПО, бо не має такого статусу.

Наразі звернення підписали 295 людей. Для того щоб петицію розглянув президент, її мають підтримати 25 000 людей за 90 днів. Підписати звернення можна за посиланням

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.