Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

У полоненого біля Харкова окупанта знайшли золотий злиток і валюту

Скрін: Відео
Росяінин "звільнив" українців від грошей, злитку золота та прикрас.

Загарбник говорить, що довго не хотів здаватися в полон, оскільки чекав підтримки, однак росіяни "кинули" своїх. 

23-річний лейтенант, командир взводу Іван Глухов із Ульяновської області служив у військовій частині у місті Луга Ленінградської області. Зараз він знаходиться в українському полоні. Про "спецоперацію", "звільнення" та "подвиги" загарбників він розповів авторові проєкту "Шукай своїх" Володимиру Золкіну. 

"Приблизно о 06:00 24 лютого ми перетнули кордон у Бєлгородській області, заїздили через пункт пропуску Журавлівка, прямували у напрямку Харкова. Десь під вечір ми дісталися до населеного пункту Черкаські Тишки (Харківський район), там заночували і в ось цей момент, коли висувалися, мій командир роти, він уперед поїхав на МТЛБ, його загубили. Ми не знали, де він, навіть комбат не знав. Увечері 25 лютого, коли ми десь о 03:00 ночі, я прибув до Черкаських Тишків, коли наш командир роти обʼявився і ми дізналися, що зʼявився перший загиблий у нас. Тобто вони, ну, за незнанням їхали прямо до Харкова, там перехрестя було і потрапили, так би мовити, під вогонь. Були знищені наші машини", — поділився полонений. 

За словами Глухова, про "спецоперацію" їх попередили завчасно. Навчання почалися ще восени.

"Десь приблизно 19 лютого. Ми прибули на початку лютого до польового табору на навчання. Навчання почалися десь у листопаді, поки ми обладнали табір", — пояснив він. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Загарбники збирають сили для відновлення наступу на Харківщині

Окупант зізнався, що ніхто з них не вірив у те, що російська армія зможе пройти Україною маршем, як обіцяло начальство. 

"Думали, що може марш здійснимо до кордону і назад. Зараз я усвідомив усе, навіщо вбивати, гинути, заради чого.... Щось нам говорили, якщо не ми, то нас", — розповів лейтенант. 

Він повідомив, ніколи не чув від росіян із Харківщини, що їх потрібно "захищати".

"Я сам не розумію (кого "звільняли" росіяни), по суті, нікого не звільняли, ніхто не потребував нашої підтримки. Не було таких, хто ходив і говорив, що хтось утискає їхні права", — уточнив полонений.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На окупованій частині Харківщини демонтували пам'ятник воїнам АТО

Глухов потрапив до полону на початку травня. Окупанти довго не здавалися, бо чекали на допомогу, але не дочекалися. 

"Ми знаходилися у бункері. Десь уранці нас оточили Збройні сили України. Пропонували нам вийти, ми не виходили довгий час. За два кілометри від Циркунів (Харківський район)... Почали гранати закидувати, пропонувати здатися, ми відмовляли, відстрілювалися. Страшно було, думали взагалі підтримка буде... Поряд наші стояли усюди, два кілометри — вважай бригада, три роти як мінімум. Ми до останнього вірили у це. Пройшло багато часу, ми розуміли, що ніхто до нас не йде, потім десь біля обіду підʼїхала одна машина наша. Ми підбадьорилися, думали, ось, підійшли наші, значить будемо відходити. У цей час десь людей 30 втікли звідти, вони відійшли і нас залишилося 19 людей, виходить. Підійшов один, говорить: що будемо робити? Я відповідаю — тримати бункер. Я думав, підуть люди, тому що не просто так він один приїхав. Чекаємо годину, дві, три, вже ніч настала. Почали вже розуміти всі, що не прийде ніхто", — пояснив загарбник. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому не розміновують звільнені села Харківської області

Він мав з собою вкрадені 30 000 гривень, злиток золота та прикраси. Каже, поцупив у Циркунах. 

"У середині березня ми стояли в Циркунах, потім прийшов старший, підполковник Зеленов, ми розташовувалися у будинках на околиці Циркунів. Розташувалися у Циркунах, потім зайняли будинок з підвалом через деякий час, недобудований і потім надійшла команда — треба обладнати. Килими, майно носили, заходили до будинків поблизу. Сказали нам перевірити, походити, подивитися, щоб не було нікого. У підвалі була чисто цегла — холодно було. Ходили по будинках коли, брали, я побачив ці гроші, взяв гроші і все. Просто побачив і взяв. Ланцюжок срібний і монети СРСР були старі... Злиток два грами золота і 100 чи 150 доларів передав мені ополченець", — розповів Глухов.

Нагадаємо, увечері 7 травня стало відомо про звільнення села Циркуни, яке розташоване за Окружною дорогою Харкова. Досі населений пункт знаходиться під обстрілами.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.