Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

На окупованій частині Харківщини демонтували пам'ятник воїнам АТО

Фото: соцмережі
Пам'ятник демонтували шестеро місцевих колаборантів на чолі з Андрієм Стрижком.

На місці демонтованого пам'ятника колаборанти хочуть установити свій пам'ятник.

29 червня в окупованому селищі Шевченкове демонтували пам'ятник воїнам АТО. У демонтажі брали участь шестеро місцевих колаборантів, серед яких — "голова" Шевченкового Андрій Стрижко. Відповідні фото опублікували у соцмережах.

На фото видно, що для демонтажу пам'ятника залучили два трактори, один із яких — з ковшем. Пам'ятник обхопили мотузкою та вирвали з постаменту. Стрижко та ще один чоловік перев'язували пам'ятник мотузкою, інші — троє жінок та чоловік — спостерігали за процесом демонтажу. Одна з жінок тримала в руках червоний прапор з серпом і молотом, інша знімала демонтаж на телефон. Потім пам'ятник зачепили ковшем та перемістили на трактор, який його вивіз.

На пам'ятнику був напис: "Воїнам АТО, захисникам України. З пошаною до полеглих! З вдячністю до живих!".

Зазначимо, 28 червня колаборанти провели у Шевченковому засідання, де прийняли рішення про демонтаж пам'ятника воїнам АТО. На засіданні були присутніми шестеро колаборантів та "козак", так званий голова селища Шевченкове Андрій Стрижко. Як пише "Суспільне", серед колаборантів — дружина Стрижка Вікторія, безробітна жителька Наталя Сазонова та самоназвана голова села Петропілля Наталя Чубенко з чоловіком.

Стрижко повідомив про необхідність демонтувати пам'ятник воїнам АТО, оскільки він "пошкоджений". Він запропонував встановити інший пам'ятник, який "нікого не образить у цій війні".

"У порядку денному у нас ще є таке питання. І на 9 травня, пам'ятаєте, скільки людей питало: "Скільки ще буде стояти пам'ятник АТОвцям". І ще там відбулися деякі події. Тризуб, який на пам'ятнику був, його хтось розбив вночі чи вдень, не знаю. Його понівечили. І я так думаю, що, напевно, його нам треба демонтувати, так? І поставити свій пам'ятник. Я так думаю, скорботній матері, щоб нікого не образити у цій війні — і як маму одного солдата, так і маму іншого солдата, мама є мама, правильно?", — сказав Стрижко.

Усі учасники засідання одноголосно підтримали демонтаж пам'ятника воїнам АТО. За інформацією "Суспільного", до пошкодження пам'ятника, про яке казав Стрижко, причетні місцеві колаборанти.

ш
Фото: соцмережі

Як писав KHARKIV Today, жителі тимчасово окупованого селища Шевченкове Куп'янського району Харківської області — Андрій Стрижко, його дружина Віта Стрижко та секретарка селищної ради Надія Шелюг співпрацюють з окупантами. Андрій Стрижко вважає себе козаком і є прихильником Росії. 18 червня слідчі заочно повідомили про підозру 46-річному Андрію Стрижку, який 14 червня зірвав герб України біля дошки пошани почесних громадян. 

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.