Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

"Козак" із дружиною працює на окупантів у громаді на Харківщині

Троє колаборантів із Шевченкового — праворуч. Фото: ХАЦ
Зрадниками виявилися Андрій Стрижко, Віта Стрижко та Надія Шелюг.

Колаборанти зривали український герб та брали участь у засіданні з окупантами.

Жителі тимчасово окупованого селища Шевченкове Куп'янського району Харківської області — Андрій Стрижко, його дружина Віта Стрижко та секретарка селищної ради Надія Шелюг співпрацюють з окупантами. Про це повідомили у Харківському антикорупційному центрі.

"Спершу він [Андрій Стрижко — ред.] засвітився на відео, де зривав герб України зі стіни. По-друге, він є на світлинах зроблених з засідання, яке проводив "гауляйтер" Віталій Ганчев. Крім того, на цій світлині є ще дві колаборантки", — пояснили у Харківському антикорупційному центрі.

За даними Харківського антикорупційного центру, Андрій Стрижко родом із Самарканду (Узбекистан). У Стрижка була фірма, яка займалася виготовленням металевих виробів. За фахом Стрижко коваль. 

Раніше "Суспільне" повідомляло з посиланням на власні джерела із Шевченкового, що Андрій Стрижко вважає себе козаком і є прихильником Росії. 15 червня з'явилося відео у соцмережах, де двоє чоловіків зривають у тимчасово окупованому селищі Шевченкове герб України. Одним із них був Стрижко. Колись він вивішував радянський прапор у незалежній Україні.

"У нього навіть прізвисько "козак Вакула". Це людина, яка чекала "руського міру". Вже під час Незалежності він вивішував радянський прапор, на нього заводили справу. Сам він за спеціальністю коваль, професійний коваль був, поки не почав зловживати алкоголем. Він чекав росіян", — розповідало джерело.

Як повідомляє ХАЦ, дружина Стрижко Віта працювала друкаркою у селищній раді. Надія Шелюг — секретарка селищної ради.

"До цього 62-річна Надія Шелюг працювала редакторкою радіомовлення Шевченківщини, а також намагалася стати депутаткою Куп’янської районної ради", — розказали у Харківському антикорупційному центрі.

Як писав KHARKIV Today, 9 червня слідчі заочно повідомили про підозру у державній зраді (ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України) меру Куп'янська Геннадію Мацегорі й ще семи колаборантам — Віталію Ганчеву, Валерію Іванову, Олександру Слесаренку, Владиславу Соколову, Катерині Водолазькій та Ірині Осадчій. 15 червня заочно підозру отримав мер Вовчанська Анатолій Степанець.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.