Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

У Києві увічнили пам`ять про Юлію Здановську, яка загинула від ракетної атаки на ХОВА

Фото: ліцей.
Юлі Здановській був 21 рік.

На будівлі Українськоого фізико-математичного ліцею КНУ ім. Шевченка у Києві встановили дошки пам`яті загиблих під час повномасштабної війни випускників: Юлії Здановської та Олександра Гошилика.

Юлія Здановська - математик, волонтерка, яка залишилася у Харкові у перші дні повномасштобной війни і попри небезпеку волонтерила у будівлі Харківської облансої військової адміністрації. Вона загинула у дворі ХОВА від ракетного вибуху увечері 3 березня, коли з іншими волонтерами поверталася до будівлі ХОВА, де розміщувався штаб, на нічне чергування. Юлі був 21 рік.

"Із раннього дитинства проявляла неабиякі здібності до математики. У 14 років стала ученицею Українського фізико-математичного ліцею. Яскрава, талановита та здібна у вивченні математики та інформатики, життєрадісна, енергійна, порядна і справедлива! Іменем Юлі, випускниці ліцею та механіко-математичного факультету КНУ нині названо вулицю, що проходить повз її альма матер та гуртожиток студмістечка, де жила дівчина", - повідомили ц ліцеї.

На дошці закарбоване одне з останніх повідомлень Юлі друзям: "Дякую, але я залишаюся в Харкові до перемоги".

"Кожного вечора ти повідомляла, що в тебе все ОК і ти ідеш з іншими волонтерами до сховища. 3 березня ще о 18:41 ти написала подрузі в Telegram, що в тебе все супер і ти волонтериш. А о 18:43 зв’язок з тобою перервався назавжди. Одна хвилина довжиною у вічність. Тільки наступного дня ми узнали, що російськи орки влучили в групу волонтерів ракетою, в самому центрі нашого рідного Харкова…", - писала мама Юлії Здановської Олена Винник.

Юлія Здановська навчалася на комп'ютерній математиці механіко-математичного факультету КНУ ім. Тараса Шевченка, а до цього — в Українському фізико-математичному ліцеї (УФМЛ) КНУ. Вона склала Зовнішнє незалежне оцінювання з математики на 200 балів і була у складі команди від України, яка у 2017 році перемогла на Європейській математичній олімпіаді серед дівчат із 44 країн, обійшовши росіянок.

 

До сих пір точно не встановлено, скільки людей загинули під час двох ракетних атак на ХОВА у березні 2022 року.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.