Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

У Харкові з'явився чат-бот для допомоги хворим на коронавірус

Харків'яни можуть допомогти один одному при наявності препаратів.

Лікарські препарати у чат-боті не продаються, а безкоштовно передаються.

13 травня у Харкові запустили чат-бот Covid Help Ua, за допомогою якого можна віддати або отримати лікарські препарати.

Ідея створити групу чату бота належить декану факультету кіберполіції Харківського національного університету внутрішніх справ В'ячеславу Маркову, волонтеру Наталії Поповій і керівнику громадської організації "Хантерс-Харків" Станіславу Жадану.

Як пояснила волонтер Наталія Попова, спочатку планували використовувати чат-бот для обміну ліками від коронавірусу, проте творці припускають, що більшість препаратів будуть пропонувати від різних захворювань. Автори готові поділитися ідеєю чат-бота з іншими містами України.

"Проєкт створювався для взаємодопомоги у боротьбі з COVID. Але в реальності є повне розуміння, що, напевно, 80% препаратів не будуть пов'язані з COVID. У нас є старші родичі, які помирають. Є звичайне ГРВІ, грип, абсолютно будь-які захворювання, після яких можуть залишитися зайві препарати. Ці препарати можна сміливо викладати і віддавати тим людям, які зараз їх потребують, — пояснила Наталія Попова. — Думаю, він розповсюдиться і на інші регіони України. Тому що проблема для держави одна — нестача грошей у людей на просте лікування".

Користувачі чат-бота повинні будуть залишити свій номер телефону. Це потрібно для того, щоб з ними могли зв'язатися модератори. Вони будуть блокувати користувачів з кількома акаунтами (щоб уникнути комерції) і стежити, щоб не було пропозицій про реалізацію наркотиків.

Творці чат-бота поки розглядають два варіанти, як будуть боротися з недобросовісними учасниками. Як зазначив Станіслав Жадан, це може бути передача препарату через модераторів або перевірка наявності у одержувача документів, що підтверджують необхідність того чи іншого препарату. Однак Наталія Попова передбачає: на ділі ніхто нічого не перевірятиме, надія — на сумлінних жителів, а тих, хто порушить правила, заблокують.

"Це буде просто працювати. Мені телефонують і кажуть:"У нас залишилися препарати". Я приїжджаю і забираю їх. Ніхто ніколи не перевірить, чи потрібні їм ці препарати. Єдине, у нас буде стояти фільтр, якщо буде більше 5-10 контактів одного акаунта, контакту з оголошеннями, значить, ми будемо просто його блокувати. Тобто, якщо людина намагається зловживати, ми її блокуємо. А все, що відбувається далі ... ми не держава, не чиновники, які повинні щось забезпечити. Ми створюємо інструмент, завдяки якому можна реально вирішити велику проблему", — підкреслила волонтер.

"Це саме про взаємодопомогу. У мене є — я хочу поділитися, віддати. Мені потрібно — я хочу знайти, у кого є", — зазначив Станіслав Жадан.

Знайти чат-бот Covid Help Ua можна тут. Для автоматизації потрібно ввести номер телефону, після цього користувач отримає свій акаунт. Номер телефону перевірять модератори. У діалоговому вікні можна вибрати препарат або опції "Запропонувати", "Отримати".

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.