Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

У Харкові знову задзвонив дзвін ґендерної рівності

Харківські бізнес-вумен другий рік поспіль беруть участь в акції "Задзвони у дзвін заради ґендерної рівності".

Ця акція народилася 7 років тому завдяки ініціативі Мережі Глобального договору ООН, ООН Жінки і Міжнародної фінансової корпорації. Місія "дзвонів" — привернути увагу до ролі приватного сектора в просуванні ґендерної рівності. У Харкові пройшла панельна дискусія за участю представниць різних бізнесів, які обговорили проблеми, з якими доводиться стикатися при побудові різних процесів.

"Ще в 2011 році Мережею Глобального договору ООН і ООН Жінки були розроблені Принципи розширення прав і можливостей жінок (WEPS), які ґрунтуються на переконанні, що бізнес повинен відповідати за посилення ролі жінок та впровадження ґендерної рівності на робочому місці, на ринку праці та в громаді", — пояснила менеджерка проєктів Центру ґендерної культури Тетяна Чернецька.

Поки до ініціативи приєдналися лише чотири українські компанії. Під час дискусії в Харкові проговорили кращі світові практики, які можна впроваджувати в реаліях українського бізнесу.

"Не дивлячись на те, що юрист традиційно вважається чоловічою професією і ми стикаємося з дискримінацією на ринку, але клієнт суб'єктивно дуже часто сприймає радника через призму ґендеру, в кадровій політиці ми на це не звертаємо уваги і набираємо співробітників не за ґендером, а за кваліфікацією", — сказала керуюча партнерка юридичної компанії ILF Тетяна Гавриш.

Співзасновник ІТ-компанії Raccoon Gang, експерт в сфері онлайн-освіти і веб-технологій Олексій Радченко розповів, що в індустрії є певні ґендерні стереотипи. Наприклад, що технології не для жінок.

"Я протягом шести років організовую спеціальні заходи Django Girls, на яких ми навчаємо створювати власний блог і показуємо, що ІТ — це логічно, просто і не тільки для чоловіків. Після цього воркшопу дівчата йдуть вчитися в ІТ, а потім приєднуються до нашої компанії , тому у нас відсоток жінок більший, ніж в сфері", — поділився досвідом Олексій Радченко.

У Харкові була презентована розробка Центру ґендерної культури — Декларація ґендерночутливої організації. Її можуть підписати всі представники відповідального бізнесу.

Нагадаємо, Україна взяла участь в акції під егідою Мережі Глобального договору ООН в Україні та Проєкту "Жінки України: залучені, спроможні, незламні" вдруге. "Задзвони у дзвін" пройшла одночасно в чотирьох містах України — Вінниці, Львові, Харкові та Херсоні, 10 березня вона відбудеться в Києві.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.