Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

У Харкові затримали волонтера, який торгував місцями у системі "Шлях"

Фото: Харківська обласна прокуратура
Схему організував керівник волонтерської організації.

Чоловіка, який заробляв на ухилянтах, затримали.

Слідчі оголосили підозру 35-річному харків'янину, керівника волонтерської організації. Слідчі з`ясували, що чоловік організував схему переправлення військовозобов'язаних через державний кордон України. Він шукав клієнтів та пропонував внести їх до системи "Шлях". Чоловіки виїжджали за кордон як волонтери-водії. "Послуга" коштувала 2500 доларів. 25 вересня "помічника" затримали після отримання коштів.

"Оплативши послугу, "клієнти" передавали керівнику волонтерської організації копії особистих документів, після чого він забезпечував внесення їхніх даних до системи. Також підозрюваний надавав інформаційний супровід — розповідав про деталі перетину кордону в ході телефонних розмов та під час листування у месенджерах, даючи вказівки та поради", — розповіли у Харківській обласній прокуратурі.

Підозру чоловікові склали за ч. 3 ст. 332 (організація та сприяння у незаконному переправленні осіб через державний кордон України шляхом надання порад, вказівок, наданням засобів та усуненням перешкод, вчинене з корисливих мотивів) Кримінального кодексу України. Зараз вирішують питання про обрання міри запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою та встановлюють інших причетних до злочину.

в

Як писав KHARKIV Today, керівник харківського благодійного фонду допомагав ухилянтам утекти за кордон. Зловмисники пропонували ухилянтам послуги за 1500 і 4500 доларів.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.