Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

У Харкові затримали колаборанта, який у Куп'янську під'єднав російське телебачення

Фото: СБУ
Чоловіка відправили під варту, його спільнику заочно оголосили підозру.

Одного колаборанта затримали, інший утік на тимчасово окуповану територію.

Співробітники Служби безпеки України затримали у Харкові колаборанта, який співпрацював з окупантами на початку повномасштабного вторгнення. Ним виявився колишній співробітник телекомунікаційної компанії з міста Куп'янськ.

За даними слідства, навесні 2022 року загарбники призначили чоловіка на посаду "технічного директора" місцевого телепровайдера. Чоловік дав розпорядження припинити абонентам трансляцію українських телеканалів, а також наданні інтернет-послуг та під'єднати більшу частину Куп'янська та прилеглих населених пунктів до російського телебачення.

"У такий спосіб рашисти використовували технологічні можливості місцевого провайдера для масового поширення кремлівської пропаганди серед мешканців громади", — зазначив речник Управління Служби безпеки України у Харківській області Владислав Абдула.

Після деокупації чоловік переїхав до Харкова та намагався уникнути відповідальності. Він постійно змінював адреси орендованих квартир. Проте правоохоронці розшукали його та затримали.

Також слідство встановило спільника цього чоловіка. Це також житель Куп'янська. Під час окупації він перебував на посаді "фінансового директора" місцевого телепровайдера. Напередодні деокупації він утік на тимчасово окуповану територію на сході України разом з російськими військовими.

Слідчі вручили затриманому чоловікові підозру за ч. 2 ст. 28 і ч. 6 ст. 111-1 (колабораційна діяльність) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає до 12 років тюрми. Підозрюваного відправили під варту. Його спільнику заочно оголосили підозру за цією ж статтею.

зз

Як писав KHARKIV Today, у Харкові викрили сім'ю, яка працювала на окупантів. Колаборанти переїхали з Козачої Лопані.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.