Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

У Харкові вулиці перейменують на честь героїв війни

Фото: Сергій Козлов/KHARKIV Today
Топонімічна комісія ухвалила рішення.

Три вулиці та два сквери в Харкові отримають нові назви.

Томонімічна комісія Харківської міської ради вирішила перейменувати вулиці на честь загиблих героїв російсько-української війни. 

Що переіменують:

вулиця Плеханівська буде називатися вулицею Георгія Тарасенка,

вулиця Державінська — вулицею Дмитра Коцюбайла,  

вулиця Броненосця Потьомкіна — вулицею Олега Громадського,

сквер в районі Конторської назвуть на честь Владислави Черних.

Пропозиція перейменувати деякі топоніми на честь полеглих захисників України надійшла ще минулого року від благодійного фонду "Хартія". Її довго обговорювали, усі охочі могли проголосувати за ту чи іншу назву на сайті Харківської міськради.

Хто такі люди, на честь яких будуть названі вулиці:

Георгій Тарасенко — один із командирів "Фрайкору", народився у Харкові. Брав активну участь у Революції Гідності, у 2014 році став добровольцем, у 2017 році очолив створений "Фрайкор", який провів кілька ротацій на Донбасі. Георгій Тарасенко очікував великий наступ Росії, готував свій підрозділ. Від початку повномасштабного вторгнення брав участь у ліквідації колони російської військової техніки окупаційних військ, що прорвалися до Харкова з боку Лісопарку. Загинув 25 березня 2022 року під час звільнення Малої Рогані. Перший доброволець, який отримав Героя України після 24 лютого. Похований у Холодному Яру.

Дмитро Коцюбайло, позивний Да Вінчі — доброволець, родом з Іванофранківщини, створив і очолив підрозділ "Вовки Да Вінчі", який був переформатований у 1-й механізований батальйон у складі 67-ї окремої механізованої бригади Збройних сил України. Його підрозділ брав участь у контрнаступі ЗСУ на Слобожанщині, став ударною силою у "Балаклійській операції". Наймолодший Герой України. 7 березня 2023 року Дмитро Коцюбайло загинув у Бахмуті.

Олег Громадський народився на Полтавщині. У 2014 році у званні майора очолив 16-й батальйон територіальної оборони "Полтава", який увійшов до складу 58-ї окремої мотопіхотної бригади Збройних сил України. Під командуванням Олега Громадського підрозділ виконував бойові завдання з охорони стратегічних об’єктів у Харківській і Полтавській областях. Був співзасновниом Штабу оборони Харківщини. 24 лютого 2022 року полковник Громадський разом з побратимами одним з перших прийняв бій з російськими загарбниками у П'ятихатках, тоді знищили колону ворожої техніки. Загинув у той же день.

Влада Черних — доброволиця харківського підрозділу "Хартія", аеророзвідниця. Долучилася до визвольної боротьби, як тільки змогла вирватися з окупованого села. Народилася в Харкові, закінчила фармацевтичну академію. Загинула 28 грудня 2022 року під час виконання бойового завдання у місті Слов’янськ, Владі було 28 років. Указом Президента України нагороджена орденом "За мужність" ІІІ ступеня.

Крім того, сквер "Дружба" на Мефодіївській буде переіменовано на честь працівників "ХТС" і називатиметься Сквер тепловиків. На честь рятувальників встановлять дві меморіальні дошки: на вул. Шевченка, 8 — колишньому начальнику управління пожежної охорони Володимиру Палюху, а на вул. Спортивній, 1 — Олександру Подольському, який загинув під час гасіння ринка "Барабашово" 17 березня 2022 року.  

Остаточне рішення про перейменування мають ухвалити депутати міськради на сесії 13 червня. 

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.